Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Zacięty mecz w Moskwie, muszynianki z jednym punktem

LM: Zacięty mecz w Moskwie, muszynianki z jednym punktem

Siatkarki Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyna przegrały w Moskwie z Dynamem 2:3. Jednak punkt wywalczony przez podopieczne Bogdana Serwińskiego może okazać się kluczowy w walce o wyjście z grupy do dalszej rywalizacji w Lidze Mistrzyń.

Mecz rozpoczął się od bardzo wyrównanej walki punkt za punkt (2:2, 6:6). Na pierwszej przerwie technicznej gospodynie prowadziły 8:7. Po przerwie siatkarki Dynama „odskoczyły” przyjezdnym na trzy „oczka”. Wicemistrzynie kraju szybko wyrównały, ale na drugiej przerwie technicznej Rosjanki prowadziły 16:14. Zawodniczkom z Muszyny ponownie udało się odrobić stratę, wyrównując 18:18. Muszyńska ekipa grała bardzo dobrze zagrywką, wykorzystując nadarzające się okazje do kontrataku. Pod koniec seta podopieczne Bogdana Serwińskiego uzyskały przewagę (23:21). Dopiero trzecia piłka setowa zakończona atakiem Anny Werblińskiej przyniosła zakończenie seta (26:24). W drugą partię lepiej „weszły” siatkarki rosyjskiego zespołu, do których należały trzy pierwsze akcje (3:0). Bank BPS Fakro wyrównał (6:6), a następnie wyszedł na prowadzenie 7:6. Na pierwszej przerwie technicznej (po ataku Eleonory Dziękiewicz) muszynianki prowadziły 8:7. Po przerwie gospodynie wyrównały i zbudowały przewagę (12:9, 14:11). Na drugiej przerwie technicznej Dynamo prowadziło 16:11. Po przerwie utrzymywała się przewaga rosyjskiej ekipy (18:13, 20:16, 23:20), której wicemistrzynie Rosji nie oddały do końca, wygrywając w drugim secie 25:21.

Trzecią partię lepiej rozpoczęły zawodniczki z Moskwy, które wyszły na prowadzenie 3:1, a następnie 5:3. Na pierwszej przerwie technicznej gospodynie powiększyły przewagę do czterech „oczek” (8:4). Muszynianki zniwelowały przewagę do jednego punktu (9:8), a chwilę później (po skutecznym bloku) wyrównały 9:9. Radość zespołu z Muszyny nie trwała długo. Po trzech kolejnych akcjach przyjezdne przegrywały 9:12. Na przerwie technicznej Dynamo Moskwa prowadziło 16:13. Po powrocie na parkiet zupełnie posypała się gra mineralnych. Dziewczyny traciły punkty seriami (13:19, 14:21). Takiej przewagi gospodynie już nie oddały do końca seta, którego wygrały 25:18. Czwarty set rozpoczął się podobnie jak pierwszy, od prowadzenia gospodyń 3:1, a następnie 5:3. Na przerwie technicznej również prowadziły zawodniczki rosyjskiego klubu, ale już tylko jednym punktem (8:7). Po przerwie „mineralne” zdobyły trzy punkty z rzędu i wyszły na prowadzenie 10:8. Po chwili jednak na tablicy wyników widniał wynik 11:10 dla gospodyń. Sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie, gdyż po paru chwilach to muszynianki prowadziły 14:11. Na drugiej przerwie technicznej siatkarki z Muszyny prowadziły 16:13. Po przerwie utrzymywała się przewaga polskiego zespołu (20:14, 23:18). Końcówka seta należała do muszynianek, które po ataku Kingi Kasprzak mogły cieszyć się z wygrania czwartej partii 25:20.

Piątą odsłonę meczu lepiej zaczął Bank BPS Fakro, który wyszedł na prowadzenie 2:0. Rosyjska ekipa szybko wyrównała 2:2. Chwilę później to Dynamo posiadało dwa „oczka” zapasu (6:4). Przy zmianie stron wynik był bardzo dobry dla gospodyń, które prowadziły 8:4. Polski zespół walczył do końca. Zawodniczkom muszyńskiego klubu udało się zniwelować przewagę do dwóch punktów (7:9), do jednego (10:11), a następnie udało się wyrównać 11:11. W końcówce lepsze okazały się jednak zawodniczki Dynama Moskwa, które wygrały 15:12.

Dynamo Moskwa – Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 3:2
(24:26, 25:21, 25:18, 20:25, 15:12)

Dynamo: Morozowa (8), Perepełkina (4), Marczenko (21), Obmoczajewa (24), Osmokrović (18), Akułowa (7), Jeżowa (libero) oraz Markowa (1), Żadan i Kriwiec
Bank BPS: Werblińska (11), Dziękiewicz (12), Bednarek-Kasza (18), Popović (20), Kasprzak (17), Serena (4), Maj (libero) oraz Sieradzan, Kaczmar (1), Gajgał-Anioł (1), Rousseaux (1) i Jagieło