Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Skra rozpoczęła Ligę Mistrzów od wygranej 3:0

LM: Skra rozpoczęła Ligę Mistrzów od wygranej 3:0

Doskonale rozpoczęli rozgrywki Ligi Mistrzów siatkarze Skry Bełchatów. Podopieczni trenera Jacka Nawrockiego pokonali w Łodzi Fenerbahce Stambuł 3:0. W trzeciej partii Turcy mieli już piłę setową, ale bełchatowianie nie dopuścili do straty seta.

Pierwszy set rozpoczął się udanym atakiem Daniela Plińskiego ze środka. Dzięki mocnym zbiciom Aleksandara Atanasijevicia oraz dobrej postawie Wytze Kooistry Skra wypracowała sobie na pierwszej przerwie technicznej przewagę trzech „oczek” (8:5). Po przerwie technicznej gra toczyła się punkt za punkt. Obie drużyny popełniały bardzo dużo błędów na zagrywce. Pojedynczy blok Michała Winiarskiego pozwolił zejść drużynie z Bełchatowa na drugą przerwę techniczną z prowadzeniem (16:15). Po przerwie przewaga zawodników Jacka Nawrockiego wzrosła do trzech punktów, m.in. za sprawą udanego bloku Atanasijevicia i Plińskiego na Ivanie Miljkoviciu (18:15). Trener Daniele Bagnoli był zmuszony wziąć przerwę dla swojej drużyny, by przerwać dobrą passę gospodarzy. Jednak czas wzięty przez szkoleniowca drużyny z Turcji nie przeszkodził bełchatowianom w utrzymaniu przewagi (20:17). Na boisku w miejsce Pawła Woickiego pojawił się Dejan Vincić, który razem z Kooistrą zablokował Ahmeta Tocoglu (23:21). Nieudana kiwka Arslana Eksi dała Skrze pierwszą piłkę setową (24:21), którą w następnej akcji wykorzystał Winiarski z lewego ataku. Gospodarze wygrali pierwszą partię 25:21.

Początek drugiego seta zaczął się od dwóch błędów w ataku zawodników Skry (0:2), jednak udany blok Kooistry pozwolił doprowadzić podopiecznym trenera Nawrockiego do remisu (3:3), a po chwili as serwisowy Plińskiego dał gospodarzom prowadzenie (4:3). Siatkarze z Bełchatowa swoją bardzo dobrą grą górowali nad drużyną trenera Bagnoliego (12:9). As serwisowy popularnego „Winiara” spowodował, że szkoleniowiec gości poprosił o przerwę, by wybić Skrę z uderzenia (14:9). Czas nie przyniósł zamierzonego efektu – po chwili, przy zejściu na drugą przerwę techniczną, przewaga polskiej drużyny powiększyła się do siedmiu oczek (16:9). Atak Novicy Bjelicy przerwał serię punktową bełchatowian. Szkoleniowiec Skry dokonywał zmian, wpuszczając na boisko m.in. Cupkovicia za Atanasijevicia. Zmiana okazała się skuteczna – dzięki punktowej zagrywce Serba przewaga gospodarzy wynosiła już dziesięć punktów (21:11). Dwa błędy Fenerbahce w ataku i zagrywce zakończyły drugą partię na korzyść Skry 25:14.

Kolejną partię od prowadzenia 1:0 rozpoczęli goście. Błąd Kooistry w ataku ze środka i as serwisowy Leonela Marshalla umożliwiły wypracowanie dwupunktowej przewagi przez drużynę z Turcji (7:5), która utrzymała się do pierwszej przerwy technicznej. Gospodarze odrobili kilka punktów i wyszli na jednopunktowe prowadzenie, ale błędy w ataku m.in. Mariusza Wlazłego oraz świetna postawa w ataku Milijkovicia pozwoliły odskoczyć Fenerbahce na trzy punkty (14:11). W tym momencie szkoleniowiec bełchatowskiej Skry wziął czas dla swojej drużyny, by wybić drużynę gości z uderzenia. Czas okazał się skuteczny, bowiem gospodarzom udało się odrobić kilka punktów (14:15), jednak to podopieczni trenera Bagnoliego schodzili na drugą przerwę techniczną, prowadząc jednym punktem (16:15). Po przerwie udane akcje bełchatowian spowodowały, że szkoleniowiec drużyny tureckiej poprosił o czas (20:18). Końcówka seta toczyła się na przewagi, ale ostatecznie po autowym ataku Miljkovicia partię wygrała drużyna z Bełchatowa 27:25 i całe spotkanie 3:0.

Skra Bełchatów – Fenerbahce Stambuł 3:0
(25:21, 25:14, 27:25)

Skra: Wlazły (12), Pliński (6), Kooistra (6), Woicki (4), Winiarski (10), Atanasijević (11), Zatorski (libero) oraz Kłos, Cupković (2), Vincić (3) i Bąkiewicz
Fenerbahce: Cernic (1), Marshall (10), Eksi, Kayhan (1), Bjelica (6), Miljković (15), Kilic (libero) oraz Dogan (1), Tocoglu (6), Hazirol (libero) i Toy