Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Ivan Miljković: Czeka nas trudny mecz

Ivan Miljković: Czeka nas trudny mecz

fot. archiwum

Już dzisiaj PGE Skra Bełchatów podejmie w łódzkiej Atlas Arenie groźny zespół Fenerbahce Stambuł. Po wieczornym treningu gwiazdor tureckiej ekipy, Ivan Milijković, opowiedział Strefie Siatkówki o przedmeczowych prognozach i celach na cały sezon.

Ivan Miljković to bez wątpienia siatkarska „firma”, której nikomu przedstawiać nie trzeba. W zespole Fenerbahce Grundig Stambuł były lider reprezentacji Serbii nie jest jedyną gwiazdą – obok niego żółto-czarnych barw bronią także: Leonel Marshall, Matej Cernić i Novica Bjelica, a całą „załogą” kieruje Daniele Bagnoli. W rozmowie ze Strefą Siatkówki Miljković podkreślił, że w tym sezonie priorytetem dla jego zespołu jest podbój Ligi Mistrzów oraz gra w finale ligi tureckiej i Pucharu Turcji.

Strefa Siatkówki: Jak wrażenia po treningu i jaki nastrój panuje w waszych szeregach przed jutrzejszym spotkaniem?

Ivan Miljković:Jutro czeka nas trudny mecz i to, czego się spodziewany, a czego jeszcze nie doświadczyliśmy – będziemy występować przeciwko dziesięciotysięcznemu tłumowi ludzi. Oczywiście graliśmy już przeciwko dużej publiczności, ale chyba nie takiej. Szczerze mówiąc, nie wiem jak będzie wyglądać nasza jutrzejsza postawa. Przyznaję, nie jesteśmy w naszej najlepszej możliwej formie, ale gra w Lidze Mistrzów jest dla nas priorytetem w tym sezonie. Musimy zacząć od dobrej gry, a wtedy przekonamy się, czy to wystarczy, aby zwyciężyć.

Jest jakiś zawodnik Skry który może być jutro liderem, którego gry bardziej się boicie?Nie, ja nie boję się nikogo. Myślę tylko o swojej grze, swojej i swoich kolegów, a to kto będzie grał po drugiej stronie siatki, nie wydaje mi się aż tak istotne.

W takim razie co, jaki element, albo kto, który z zawodników, jest waszą najsilniejszą stroną, która być może jutro pozwoli wam zwyciężyć?

W tym konkretnym momencie sezonu staramy się robić co w naszej mocy we wszystkich elementach. Zobaczymy, czy uda nam się utrzymać naszą dobrą zagrywkę, to może być jutro ważne. Nie wyróżniam też żadnego z zawodników. Wszyscy są ważni dla naszej dobrej gry.

Liga Mistrzów jest priorytetem, jaki poziom uznacie za swój sukces? Wyjście z grupy?

Sukces? Myślę, że jesteśmy mocni na tyle, by walczyć o potrójny finał, a na pewno o finał ligi tureckiej i Puchar Turcji. Ale najważniejsza jest dla tej drużyny w tym sezonie po prostu dobra gra. Oby ta najlepsza przyszła w czasie rozgrywek w Lidze Mistrzów. Występ w Final Four byłby czymś najpiękniejszym, co mogłoby nas spotkać.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved