Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Bartosz Bednorz: Najtrudniej jest utrzymać fotel lidera

Bartosz Bednorz: Najtrudniej jest utrzymać fotel lidera

fot. archiwum

- Naszą receptą na sukces jest zgrany kolektyw, jaki razem tworzymy. Wychodząc na boisko, skupiamy się na każdym meczu tak samo, niezależnie od tego z kim gramy - mówi Bartosz Bednorz, przyjmujący SMS-u PZPS Spała.

W 5. kolejce Młodej Ligi odprawiliście z kwitkiem drużynę AZS Częstochowa, dzięki czemu umacniacie się na pozycji lidera. Jaka jest wasza recepta na sukces?

Bartosz Bednorz:Myślę, że naszą receptą na sukces jest zgrany kolektyw, jaki razem tworzymy. Wychodząc na boisko, skupiamy się na każdym meczu tak samo, niezależnie od tego z kim gramy. Mamy na celu pokazanie się z jak najlepszej strony i udowodnienie wszystkim, że to właśnie nam należy się złoty medal Młodej Ligi.

W meczu z AZS-em Częstochowa przez dwa pierwsze sety graliście bardzo konsekwentnie, co zaowocowało wygraną do 14 i 16. W trzecim secie niewiele brakowało, żebyście przegrali. Z czego wynikała wasza dekoncentracja?

Przede wszystkim zawsze najtrudniej jest utrzymać fotel lidera. Wiadomo, że to lider musi pokazywać się z jak najlepszej strony, aby inni wiedzieli, że zajmuje go zasłużenie i to na nim zwykle ciąży presja. Stąd myślę taka dekoncentracja w tym trzecim secie i pewnego rodzaju rozluźnienie. Popełniliśmy za dużą ilość prostych błędów, zaś AZS Częstochowa postawił wszystko na jedną kartę i wyszło im to na dobre. Mieli w górze piłkę setową, ale na swoje nieszczęście jej nie wykorzystali.

Dla ciebie to już drugi sezon gry w Młodej Lidze. W zeszłym roku występowałeś w Delic-Polu Norwid. Dostrzegasz jakieś różnice między ubiegłym sezonem a tym aktualnie trwającym?

Niestety dla mnie to właściwie pierwszy sezon w Młodej Lidze, gdyż w poprzednim sezonie przez kontuzję nie miałem okazji sprawdzenia się w tego typu rozgrywkach. Dlatego cieszę się, że teraz mam taką okazję.W tym roku przeniosłeś się do szkoły SMS-u Spała. Kiedy zrodził się pomysł, aby zmienić szkołę? I dlaczego zdecydowałeś się na to?

To bardzo długa historia. Zdanie zmieniłem po MEJ, czyli dosyć późno, a wszystko przez rozmowy z trenerami, którzy przekonali mnie do tego, że to będzie najlepsza opcja z możliwych na tę chwilę, gdyż nie ma sensu pchać się w klasie maturalnej do najwyższej ligi, jaką jest PlusLiga, ponieważ w tej chwili najważniejsza dla mnie jest możliwość ogrywania się i zdobywania doświadczenia na boisku. Poza tym, celem mojej przeprowadzki jest zgrywanie się z chłopakami z reprezentacji na zbliżające się eliminacje do mistrzostw świata juniorów.

W minionym sezonie wraz z Delic-Polem zdobyłeś złoty medal MPJ. Następnie grałeś wraz z reprezentacją juniorów w MEJ. Z perspektywy czasu, jak oceniasz wasz występ na mistrzostwach?

Dla niektórych występ w reprezentacji, tak jak i zresztą dla mnie, to nowość. Cieszę się przede wszystkim, że dostałem szansę zaprezentowania się na turnieju na tak dużą skalę. Oceniam występ na dobry. Zawsze mogło być lepiej, ale mogła nam przytrafić się także niższa lokata. Nie pozostaje nic innego, jak cieszyć z tego miejsca, które się zdobyło.

Jakie cele stawiasz sobie do zrealizowania w tym roku?

Na pewno złoto na MPJ, złoto w Młodej Lidze, udane eliminacje do MŚ oraz zdanie matury na odpowiedni procent. To teraz mój najważniejszy cel.

* rozmawiała Katarzyna Porębska (mlodaliga.pl)

 

źródło: mlodaliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved