Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > W II lidze mężczyzn sporo wyrównanych spotkań

W II lidze mężczyzn sporo wyrównanych spotkań

Po dwóch kolejkach II ligi mężczyzn ciężko jednoznacznie wskazywać faworytów, tylko w jednej grupie wyraźnie przewodzi drużyna UKS Międzyrzeckiej Trójki. O wyrównanym poziomie rozgrywek świadczy aż siedem spotkań zakończonych tie-breakami.

W grupie pierwszej trzy zespoły pozostają bez straty punktów. Pierwszy z nich – Olimpia Sulęcin – okazał się wyjątkowo niegościnny i przed własną publicznością rozgromił zespół LO MS Świnoujście. Nadmorskiej drużynie nie udało się nawet przekroczyć bariery dwudziestu punktów. Zdecydowanie mniej jednostronny okazał się mecz pomiędzy Krispolem Września a GTPS Gorzów Wielkopolski. Wrześnianie potrzebowali czterech setów, aby zwyciężyć. W pierwszej partii 25:17 triumfowali goście, jednak już w następnych to gospodarze okazali się lepsi. – W czwartym secie też (podobnie jak w pierwszym – przyp. red) powinniśmy wygrać, bo prowadziliśmy naprawdę wysoko, ale tutaj jakby uaktywniła się młodzieńcza fantazja niektórych zawodników, którzy nie potrafili uspokoić swoich emocji i skończyło się porażką – powiedział po spotkaniu II trener GTPS-u, Krzysztof Kocik.

Spotkanie pomiędzy Sobieskim Żagań i KU AZS UZ Zielona Góra również zakończyło się wynikiem 3:1, górą byli jednak goście. Pierwszą osłonę meczu przegrali oni dosyć wysoko, w drugiej uzyskali zaledwie dwupunktową przewagę, lecz już w trzeciej zdecydowanie zdominowali przeciwnika, oddając zaledwie 12 „oczek”. Ostatni set okazał się wyrównany, jednak zespół z Zielonej Góry postawił kropkę nad „i”, zwyciężając 25:22. Pierwsze punkty na swoje konto zapisali podopieczni trenera Mariana Durleja, którzy pokonali Orła Międzyrzecz 3:0. Młody kaliski zespół pokazał się z bardzo dobrej strony, nie dając się ani zdecydowanie bardziej doświadczonemu przeciwnikowi, ani grypie jelitowej, z którą zmagała się część drużyny. – Mieliśmy bardzo dobre przyjęcie. Pozwoliło mi ono rozrzucić blok, atakujący pewnie kończyli piłki. Udało nam się poprawić to, co zawiodło w Zielonej Górze, więc i wynik jest inny – powiedział po spotkaniu rozgrywający MKS, Mateusz Skadłubowicz. W nieco gorszym nastroju był szkoleniowiec Orła. – Gra w dzisiejszym meczu zupełnie nam się nie układała. Jeżeli szybko nie otrząśniemy się po takiej porażce, będziemy grać coraz gorzej – zauważył. KS Morze Bałtyk Szczecin pauzowało.

Grupa 2 jako jedyna rozegrała już czwartą kolejkę. Na czele nadal pozostaje TKS Tychy, punktami zrównał się z nim KS Milicz. W meczu TKS z Juvenią Głuchołazy kibice byli świadkami dosyć nierównej gry obu zespołów. Pierwszą partię wygrali goście do 15, aby już w następnej ulec 18:25. Trzecia odsłona to znowu zdecydowana przewaga tyszan, którzy po zwycięstwie 25:14, przegrali 22:25. Ostatecznie o wyniku dosyć rozchwianego pod względem poziomu gry meczu zadecydował tie-break, w którym triumfowali goście. Podział punktów miał miejsce także w Raciborzu, gdzie tamtejszy zespół podejmował Gwardię Wrocław. Gospodarze zwyciężyli 3:2, w tie-breaku niemalże miażdżąc przeciwnika 15:6. Co ciekawe w drugim i czwartym secie wygranym przez Rafako Racibórz do triumfu niezbędna była gra na przewagi (28:26 i 27:25). Zawodnicy Victorii Wałbrzych na własnej skórze przekonali się o słuszności powiedzenia „kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 3:2″. Po dwóch wygranych wysoko, do 16 i 22, setach potrzebowali oni jeszcze jednego, aby z Katowic wywieźć komplet punktów. Zadanie okazało się jednak niewykonalne, w trzeciej odsłonie stosunkiem 28:26 zwyciężyli gospodarze, odzyskując tym samym pewność siebie, która wystarczyła do zwycięstwa w całym spotkaniu 3:2.

KS Milicz dość gładko rozprawił się z AZS Politechniką Opolską. Akademicy jedynie w czwartym secie zdołali stawić opór, a nawet zwyciężyć 25:21, jednak w pozostałych partiach nie udało im się nawet wyjść z drugiej dziesiątki. W starciu Volleya Rybnik z Bielawianką Bielawa emocjonująca była tylko pierwsza partia, rozstrzygnięta na korzyść rybniczan dopiero w czwartej piłce setowej. W pozostałych dwóch odsłonach gospodarze wyraźnie dominowali, wygrywając całe spotkanie 3:0. Tym samym wynikiem zakończył się pojedynek pomiędzy Delic-Polem Częstochowa, a Czarnymi Rząśnia. Odwrotnie jednak niż w Rybniku, w Częstochowie gospodarze dopiero w drugim secie zdołali nawiązać równorzędną walkę z rywalem. Po meczu trener gospodarzy Stanisław Gościniak powiedział: – Przegraliśmy końcówki tych setów przez własne błędy. Mamy młody zespół, który powoli nabiera doświadczenia. Delic-pol jest jedyną drużyną gr. II, która nadal pozostaje bez punktów.

W grupie trzeciej na czele tabeli znajduje się beniaminek rozgrywek – UKS Międzyrzecka Trójka. Międzyrzeczanie na wyjeździe pokonali stołeczny MOS Wola 3:1, zapisując na swoim koncie już drugi komplet punktów. Tuż za nimi, z dorobkiem 5 „oczek”, znajdują się siatkarze Caro Rzeczyca, którzy w miniony weekend zmierzyli się w Mławie z tamtejszym Zawkrzem. W pierwszym secie tego spotkania goście uzyskali niezwykle rzadką i równie wysoką przewagę, wynoszącą aż 19 punktów (25:6). Po tak widocznej porażce gospodarze nie byli w stanie się odbudować i choć w końcówce trzeciego seta nawiązali walkę, polegli ostatecznie w trzech setach. Zaledwie 70 minut potrzebowali zawodnicy Centrum Augustów, którzy na własnym boisku podejmowali Bzurę Ozorków. Podopieczni trenera Iwanowicza zwyciężyli 3:0, zdobywając tym samym swoje pierwsze punkty w rozgrywkach. Najbardziej wyrównanym spotkaniem był mecz rozgrywany pomiędzy AZS UWM Olsztyn oraz AKS UŁ Łódź. Poziom prezentowany przez oba zespoły okazał się tak podobny, że piąty set zakończy się wynikiem 19:17 na korzyść gospodarzy. W Żyrardowie górą okazali się siatkarze Pronaru Hajnówka. Mimo iż goście wygrali mecz stosunkiem 3:0, spotkanie nie należało do najłatwiejszych, o czym zapewniał szkoleniowiec, Paweł Blomberg.W Żyrardowie zawsze trudno się gra. Dużo krwi napsuł nam nasz były zawodnik, Dorian Poinc – mówił.

Najbardziej zaciętymi okazały się spotkania gr. 4, w której aż trzy mecze rozstrzygnął dopiero piąty set. Krakowscy akademicy zwyciężyli u siebie SMS PZPS Spała 3:2, triumf ten nie należał jednak do najprostszych w osiągnięciu. Tylko trzeci set zakończył się wyższą, dziewięciopunktową przewagą. W pozostałych partiach o zwycięstwie decydowały końcówki. Niegościnni okazali się także krośnianie, którzy podejmowali Błękitnych Ropczyce. W pierwszych dwóch odsłonach zdecydowanie dominowali, rozbijając rywali do 15 i 14, nie zdołali jednak utrzymać koncentracji, zatem dopiero tie-break przechylił szalę zwycięstwa na ich korzyść. Trzeci pięciosetowy mecz rozegrany został w Strzyżowie, pomiędzy tamtejszym Wisłokiem a Cukrownikiem Lublin. Lubelski beniaminek, wygrywając pierwszego i trzeciego seta minimalną różnicą „oczek”, w pozostałych uległ zdecydowanie – do 15, 16 i 8 w decydującej odsłonie. Przyczyny porażki Cukrownika upatrywać można w kontuzji nominalnego rozgrywającego, który podczas piątkowego treningu skręcił kostkę.

Do mniej wyrównanych, a właściwie jednostronnych spotkań należały mecze rozgrywane w Świdniku oraz Skarżysko-Kamiennej. Avia Świdnik zwyciężyła Wandę Kraków. – Wanda była dobrze dysponowana, ale my zaprezentowaliśmy się jeszcze lepiej – powiedział po meczu trener Marcin Jarosz. Avia wygrała w trzech setach: 25:21, 25:12, 25:14. STS Skarżysko-Kamienna zaprezentował odwrotną „taktykę” do świdniczan – dwie pierwsze odsłony wygrali oni do 19, w trzecim pozwalając MOSiR Bochnia na przebudzenie i grę na przewagi – skarżyszczanie tryumfowali dopiero przy stanie 27:25. – Często tak jest, że prowadząc 2:0 w setach, już witasz się z gąską, tymczasem przeciwnicy zaczynają być coraz groźniejsi. Na szczęście udały nam się dwie – trzy decydujące akcje w końcówce – podsumował trener STS, Łukasz Kruk.