Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Trzy tygodnie przerwy Dawida Murka

Trzy tygodnie przerwy Dawida Murka

fot. archiwum

Dawid Murek od początku sezonu ma problemy ze zdrowiem. W pierwszych dwóch meczach sezonu zagrał, w trzecim wyszedł na boisko w podstawowym składzie, ale opuścił je w drugim secie. Właśnie okazało się, że będzie musiał pauzować przez trzy tygodnie.

Dawid Murek jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek zaczął się skarżyć na ból w łydce. Myślał, że nadwyrężył mięsień, ale okazało się, że problem ma związek z kolanem. – W kolanie coś jest nie tak, płyn ścieka mi do łydki i stąd moje kłopoty – tłumaczył po jednym z treningów.

Kapitan pojechał z drużyną na pierwszy mecz sezonu do Bydgoszczy, zagrał też w Olsztynie. W niedzielę podczas meczu z Effectorem Kielce wytrwał na boisku niewiele ponad seta. – Łydka stwardniała i wolałem poprosić o zmianę, żeby tego nie zlekceważyć. Czułem, że jak jeszcze raz pójdę do ataku, to stanie się coś złego. Co tam się dzieje, nie wiem co. Zobaczymy, w poniedziałek zrobimy badania i będziemy wiedzieć więcej.

Badania potwierdziły, niestety, wcześniejsze diagnozy, a decyzja jest taka, że kapitan nie będzie mógł pomóc drużynie w najbliższych spotkaniach. – Dawid nie będzie mógł grać przez trzy tygodnie – informuje trener Marek Kardos. Liczę natomiast na to, że do najbliższego piątku [akademicy zagrają wtedy w Warszawie z Politechniką – przyp. red.] w pełni zdrowy będzie Andrzej Stelmach.Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved