Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Piotr Makowski: Jesteśmy w optymalnej dyspozycji na tę chwilę

Piotr Makowski: Jesteśmy w optymalnej dyspozycji na tę chwilę

fot. archiwum

Puchar CEV będzie dla Delecty zupełnie nowym wyzwaniem od strony logistycznej i organizacyjnej. O planowaniu podróży do Ankary, formie i składzie zespołu po przedmeczowej konferencji opowiedział szkoleniowiec zespołu - Piotr Makowski.

Dwumecz z Halbankiem Ankarą będzie debiutem Delecty Bydgoszcz w europejskich pucharach. Czy od strony logistycznej wszystko jest zapięte na ostatni guzik? Na mecz wyjazdowy do Turcji jest trudniej dotrzeć niż np. do Olsztyna…

Piotr Makowski: Mam nadzieję, że tak. Mamy już zarezerwowane bilety na lot, choć czekaliśmy na to dość długo, ponieważ Turcy zwlekali z ustaleniem ostatecznego terminu meczu. Czeka nas 12-godzinna podróż. Najpierw jedziemy do Warszawy, stamtąd samolotem do Monachium i z Monachium do Ankary.

Zazwyczaj jest tak, że zespoły swoją szczytową formę osiągają dopiero w drugiej połowie sezonu. Za nami dopiero trzy kolejki PlusLigi, czy jesteście już w na tyle optymalnej dyspozycji, żeby wygrać z tak trudnym przeciwnikiem?Po okresie przygotowawczym jeszcze przeplatamy momenty dobrej i słabszej gry. Musimy się postarać, żeby w środę pokazać się z tej lepszej strony. Robiliśmy wszystko, żeby dobrze się przygotować do tego spotkania, bardzo chcielibyśmy pokonać Turków, jednak faktycznie moment szczytowej formy w tym sezonie jest jeszcze przed nami, ale Halbank Ankara jest dokładnie w tej samej sytuacji. My jesteśmy w optymalnej dyspozycji na tę chwilę.

Czy paradoksalnie może stać się tak, że porażka z Politechniką pomoże w przygotowaniach do tego spotkania, będąc zimnym prysznicem, pokazującym, jakie elementy gry musicie jeszcze poprawić?

Myślę, że ta porażka faktycznie zadziała na cały zespół wyłącznie mobilizująco i wyciągniemy z niej odpowiednie wnioski.

Na przedsezonowej prezentacji zespołu poruszony został temat ewentualnego zakupu piątego przyjmującego ze względu na grę w pucharach. Rozglądaliście się na rynku za zawodnikiem na tę pozycję czy może temat został zawieszony w próżni?

Na razie jest zawieszony w próżni. Żeby podpisać kontrakt, trzeba mieć finansowe zabezpieczenie. Z tego, co znam prezesa, to póki zabezpieczenia nie będzie, takie decyzje nie zostaną podjęte. Na razie nie rozmawialiśmy o tym, jesteśmy w takim składzie, w jakim jesteśmy i tak na razie zamierzamy grać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved