Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Ogólnopolski Turniej Siatkówki Pracowników Samorządowych

Ogólnopolski Turniej Siatkówki Pracowników Samorządowych

fot. archiwum

W dniach 20-21 października rozegrany został w Górznie I Ogólnopolski Turniej Siatkówki Pracowników Samorządowych o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W turnieju wzięło udział 10 zespołów podzielonych na dwie grupy.

W sobotę rozegrano mecze eliminacyjne. W grupie I najlepszą drużyną okazała się ekipa Urzędu Miasta w Bydgoszczy, która wygrała wszystkie mecze grupowe: z Solcem Kujawskim 2:0, Sępólnem Krajeńskim 2:0, Gminą Cekcyn 2:1 oraz Urzędem Miasta w Toruniu 2:0. Drugie miejsce w grupie I zdobyła ekipa Urzędu Miejskiego w Toruniu, która wspólnie z Urzędem Miejskim w Bydgoszczy zakwalifikowała się do niedzielnych półfinałów. Trzecie miejsce zajęła drużyna Sępólna krajeńskiego, wyprzedzając Gminę Cekcyn oraz Solec Kujawski. W grupie II klasą dla siebie okazał się zespół Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, który ograł wszystkie drużyny w stosunku 2:0. Meczem inauguracyjnym w tej grupie było spotkanie Górzna i Bobrowa. W derbach Powiatu Brodnickiego po zaciętym spotkaniu lepszą drużyną okazała się ekipa z Górzna, wygrywając 2:0. W drugim spotkaniu Górzno zmierzyło się z reprezentacją Starostwa Powiatowego w Grudziądzu. Niespodziewanym zwycięzcą tego pojedynku zostali gospodarze z Górzna, pokonując przeciwnika 2:0 (do 18 i 17). Kolejny mecz drużyny z Górzna zakończył się minimalną porażką z Urzędem Miasta w Kamieniu Krajeńskim 1:2. W ostatnim meczu grupowym zmęczeni reprezentanci Górzna po zaciętym spotkaniu przegrali z faworytem Urzędem Marszałkowskim z Torunia 0:2 (do 21 i 19). Drugi przedstawiciel Powiatu Brodnickiego – Gmina Bobrowo – po porażce z Górznem przegrała również pozostałe pojedynki z Kamieniem Krajeńskim, Urzędem Marszałkowskim w Toruniu oraz Starostwem Powiatowym w Grudziądzu. Ostateczna kolejność w grupie II przedstawiała się następująco: 1. Urząd Marszałkowski w Toruniu, 2. Kamień Krajeński, 3. Gmina Górzno, 4. Starostwo Powiatowe w Grudziądzu i 5. Gmina Bobrowo.

W niedzielę rozegrano mecze finałowe. Jako pierwsi na boisko wyszli siatkarze, którzy zajęli w sobotnich rozgrywkach w swoich grupach dwa pierwsze miejsca, aby rozegrać mecze półfinałowe. W pierwszym półfinale Urząd Miasta w Bydgoszczy pokonał 2:0 Urząd Miejski z Kamienia Krajeńskiego. W drugim półfinale spotkały się dwa zespoły z Torunia. Po bardzo zaciętym i stojącym na wysokim poziomie spotkaniu lepsi okazali się reprezentanci Urzędu Marszałkowskiego, pokonując Urząd Miasta 2:1. Następnie rozegrano mecz o 5. miejsce, w którym spotkały się drużyny Gminy Górzno oraz Urzędu Miasta z Sępólna Krajeńskiego. Po bardzo zaciętym meczu lepsi okazali się goście z Sępólna Krajeńskiego, pokonując gospodarzy 2:1. W meczu o trzecie miejsce zmęczeni pojedynkiem półfinałowym reprezentanci Urzędu Miasta w Toruniu przegrali z Kamieniem Krajeńskim 0:2. Podobnie wyglądał mecz finałowy, w którym zmęczeni bratobójczym pojedynkiem siatkarze Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu przegrali 0:2 z Urzędem Miejskim w Bydgoszczy. Współorganizatorzy turnieju, Urząd Marszałkowski, przegrali po bardzo zaciętym pojedynku 26:24 i 25:19.

Trzy najlepsze zespoły zostały nagrodzone pucharami, a pozostałe otrzymały za zdobyte miejsca pamiątkowe statuetki ufundowane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved