Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Nikodem Wolański godzi treningi, naukę i mecze

Nikodem Wolański godzi treningi, naukę i mecze

fot. archiwum

Drużyna SMS PZPS Spała w dotychczasowych rozgrywkach Młodej Ligi straciła zaledwie jednego seta. Po 5 kolejkach zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. - Nasza siła tkwi w zespole - mówi Nikodem Wolański, rozgrywający drużyny ze Spały.

Gratuluję piątego zwycięstwa z rzędu w rozgrywkach Młodej Ligi. Sobotni mecz z AZS-em Częstochowa przez dwa pierwsze sety toczył się pod wasze dyktando. Problemy pojawiły się jedynie w trzeciej partii. Z czego one wynikały?

Nikodem Wolański: W trzecim secie popełniliśmy sporo błędów własnych. W konsekwencji doprowadziliśmy do końcówki, w której graliśmy na przewagi. Z rytmu gry wybiły nas trochę dwie decyzje sędziów, które w naszej ocenie powinny być inne. Na szczęście w samej końcówce udało nam się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Do tej pory straciliście zaledwie jednego seta. Nie da się ukryć, że wasza siła tkwi w całym zespole.Też tak myślę. Jako rozgrywający staram się grać wszystkimi zawodnikami. Oczywiście różnie bywa ze skutecznością, ale w mojej ocenie gramy dość dobrze. Jednym z naszych liderów w drużynie jest Bartosz Filipiak. To nasz motor napędowy. Myślę, że gdy dołączy do nas Maciej Muzaj, to będziemy prezentowali się jeszcze lepiej.

Jak oceniasz pomysł wprowadzenia rozgrywek Młodej Ligi? A także to, że zaproponowało wam w nich udział?

Myślę, że rozgrywki Młodej Ligi to świetny pomysł. Słyszałem takie głosy przed sezonem, jakoby mielibyśmy grać w I lidze. Wydaje mi się, że byłoby to lepsze dla nas rozwiązanie, ponieważ poziom gry byłby wyższy. Mam nadzieję, że niektóre zespoły wzmocnią się przed rudną play-off i będzie toczyła się wyrównana rywalizacja o złoty medal.

Gdy rozmawialiśmy jakiś czas temu, powiedziałeś, że masz dwa marzenia. Jedno dotyczyło zdobycia złotego medalu na mistrzostwach Polski juniorów z Delic-Polem Norwid, a drugie dostania się do reprezentacji polski juniorów i zagrania na mistrzostwach Europy juniorów. Oba marzenia się spełniły. Zapewne teraz masz nowe marzenia?

Rzeczywiście marzenia się spełniają. Teraz są kolejne cele, do których dążę. Nie chcę ich mówić na głos. Nie chcę zapeszyć. Jak się spełnią, to wtedy wszystko opowiem.

W maju będziesz zdawał najważniejszy egzamin w życiu, czyli maturę. Udaje ci się bez większych problemów połączyć naukę, treningi i mecze?

Wszystko udaje się łączyć bez jakichkolwiek problemów. Jestem przyzwyczajony do takiego systemu pracy. Od kilku lat udaje mi się godzić treningi, mecze i naukę.

* rozmawiała Katarzyna Porębska (mlodaliga.pl)

 

źródło: mlodaliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved