Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Michał Masny: Chcemy zajść w pucharze jak najdalej

Michał Masny: Chcemy zajść w pucharze jak najdalej

fot. Cezary Makarewicz

Już w środę zespół Delecty Bydgoszcz po raz pierwszy spróbuje swoich sił w Europie. Zaczynają od nie lada wyzwania, bo czeka ich mecz z Halbankiem Ankara. - Cieszymy się, że możemy się spotkać z tak mocnym przeciwnikiem - powiedział na konferencji Makowski.

W sali konferencyjnej bydgoskiej Łuczniczki trener Piotr Makowski oraz rozgrywający Delecty Bydgoszcz Michał Masny mówili o przygotowaniach do nadchodzącego spotkania w Pucharze CEV, a także musieli stawić czoła niekompetencji niektórych dziennikarzy. Słuchając wypowiedzi redaktorów sportowych, a także reprezentantów zespołu, można było odnieść wrażenie, że zespół z Turcji nazywa się Priddy Ankara, ponieważ nazwisko przyjmującego z USA zostało odmienione przez wszystkie przypadki. Trener Makowski na wszelki wypadek przypomniał wszystkim, w ramach jakiego pucharu rozgrywany będzie mecz, odpowiedział dyplomatycznie na pytanie, jak można pomóc Dawidowi Konarskiemu w trudnych momentach, a także przytaknął zapytany, czy w przypadku jednego wygranego i jednego przegranego spotkania będą musieli rozegrać złoty set.

Piotr Makowski:Mieliśmy trochę kłopotów z pozyskaniem materiałów, ale udało się ściągnąć i obejrzeć kilka rzeczy, na razie skupialiśmy się na lidze. Dziś i jutro, a także pojutrze będziemy analizować grę naszego przeciwnika w Pucharze CEV. Zespół turecki posiada w swoim składzie gwiazdy światowej siatkówki, przede wszystkim Williama Priddiego – złotego medalistę igrzysk olimpijskich w Pekinie, wielokrotnego uczestnika Ligi Światowej i mistrzostw świata. W tej chwili gra nieco mniej w zespole, ale jestem wręcz przekonany, że może wyjść w pierwszym składzie Halbanku Ankara, jeśli tylko będzie zdrowy. W składzie tureckiego zespołu jest też Wenezuelczyk Diaz, który kilka lat spędził we Włoszech i był tam czołowym zawodnikiem, jednym z najlepiej punktujących w ostatnich rozgrywkach, on też nadaje rytm gry zespołowi z Turcji. Kolejną ważną postacią w zespole jest Abdelhay – Egipcjanin, który jest bardzo znany, szczególnie za sprawą swojej gry w ataku, zarówno w Pucharze Świata, jak i innych zawodach. Tego zawodnika miał okazję trenować kiedyś Grzegorz Ryś w reprezentacji Egiptu, jest to bardzo widowiskowy gracz. Poza obcokrajowcami w zespole grają trzej środkowi reprezentacji Turcji, m.in. MVP ostatniej edycji Ligi Europejskiej – Emre Batur. Rozgrywający i przyjmujący są także reprezentantami Turcji, także cieszymy się, że możemy się spotkać z tak mocnym przeciwnikiem, a jednocześnie liczymy na to, że możemy go pokonać. Jeśli chodzi o sprawy zdrowotne, to wszyscy zawodnicy są gotowi do grania, oczywiście nasz zespół, jak każdy inny, ma przed meczem swoje problemy, ale na tę chwilę wszyscy zawodnicy mogą się zameldować na boisku i na mecz z Halbankiem wyjdziemy najmocniejszym składem. Mam swoje spostrzeżenia co do przeciwników, oglądałem Turków wielokrotnie i podzielę się swoimi uwagami z zawodnikami. Nie wiem, jak wyglądają u nich sprawy kontuzji, ale w ostatnich dwóch meczach ligowych dużo mniej grał Priddy, nie wiem czy to jakieś maskowanie się, czy kłopot zdrowotny. W pierwszym meczu wszedł jedynie na trzy przyjęcia, kilka razy zaatakował, ale i tak będziemy gotowi na to, że Priddy zagra od początku meczu.

Michał Masny:Atmosfera w zespole przed tym spotkaniem jest taka jak zawsze, chociaż ostatni mecz nie wyszedł nam tak, jak byśmy chcieli. Nie będę do tego wracał, bo to nie ma sensu. Naprawdę cieszymy się, że możemy zagrać z tak dobrym zespołem, bo nie zawsze ma się okazję mieć po przeciwnej stronie siatki takich zawodników jak William Priddy czy pozostałych, naprawdę utalentowanych siatkarzy. To dla nas bardzo dobrze, że będziemy mogli się z nimi zmierzyć, na pewno będziemy chcieli wygrać i zajść w tym pucharze jak najdalej.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved