Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Liga Mistrzów: ZAKSA pewnie pokonała Tours VB

Liga Mistrzów: ZAKSA pewnie pokonała Tours VB

Bardzo dobrze rozpoczęli swoją tegoroczną przygodę na europejskich parkietach siatkarze ZAKSY Kędzierzyn Koźle. Podopieczni trenera Daniela Castellaniego w swoim pierwszym pojedynku Ligi Mistrzów pewnie pokonali francuskie Tours VB.

Mecz rozpoczął się od nieporozumienia w obronie siatkarzy francuskiego Tours. Chwilę później zablokowani zostali Kamil Baranek oraz David Smith, dzięki czemu gospodarze odskoczyli swoim rywalom na trzy punkty (4:1). Skrzydłowi klubu z Kędzierzyna-Koźla byli znacznie skuteczniejsi w działaniach ofensywnych, a dodatkowo mocną zagrywką uniemożliwili kombinacyjną grę Nuno Pinheiro. W momencie ogłoszenia pierwszej przerwy technicznej brązowi medaliści mistrzostw Polski prowadzili różnicą czerech „oczek" (8:4). W kolejnych akcjach podopiecznym trenera Castellaniego przytrafiły się jednak proste błędy w elemencie przyjęcia zagrywki, co pozwoliło gościom odrobić część strat (9:10). Skuteczna kontra Baranka oraz as serwisowy Davida Konecnego dały im natomiast długo wyczekiwane wyrównanie (13:13). Ostatni punkt przed drugą przerwą techniczną zdobył atakiem z lewego skrzydła Antonin Rouzier (16:15). Chwilę później popisał się on także skutecznym blokiem, a Michał Ruciak nie miał problemów ze skończeniem kontry (18:15). Działania gospodarzy sprawiały wrażenie znacznie lepiej poukładanych, a jedynym ich mankamentem było słabsze przyjęcie serwisów wykonywanych floatem. Atak Jurija Gladyra na środku siatki pozwolił kędzierzynianom odbudować swoją czteropunktową przewagę (22:18). Mistrzowie Francji nie dawali jednak za wygraną. Kolejna dobra zagrywka w wykonaniu Marcusa Poppa oraz błąd w ataku Michała Ruciaka doprowadziły do zmniejszenia rozmiarów strat do zaledwie jednego „oczka" (21:22). Siatkarze ZAKSY nie wykorzystali swoich dwóch pierwszych piłek setowych, dzięki czemu losy całej partii rozstrzygnęły się dopiero w samej końcówce. W ostatniej akcji wyblokowany został jednak David Konecny, a kontrę zamienił na punkt Antonin Rouzier (26:24).

Drugiego seta kędzierzynianie rozpoczęli z Serhiym Kapelusem na boisku. Na ławce rezerwowych znalazł się natomiast Michał Ruciak. Pierwsze akcje partii należały do siatkarzy z Tours, którzy szybko odskoczyli na dwa punkty przewagi (3:1). Oba zespoły prowadziły znacznie bardziej wyrównaną walkę, aniżeli miało to miejsce w poprzedniej odsłonie pojedynku. Po widowiskowym zbiciu Kamila Baranka wszyscy zawodnicy udali się na pierwszą przerwę techniczną (7:8). Skuteczny blok na Antoninie Rouzierze pozwolił Francuzom po raz kolejny wyjść na dwupunktowe prowadzenie (11:9). W środkowej fazie seta błąd w ataku przytrafił się jednak Kamilowi Barankowi, a kolejną kontrę skończył Brazylijczyk „Lipe" (16:14). Parę akcji później serią dobrych zagrywek popisał się atakujący klubu z Kędzierzyna-Koźla, dzięki czemu przewaga gospodarzy wzrosła do pięciu „oczek" (21:16). Siatkarze francuskiego Tours nie byli już w stanie poprawić jakości swojej gry. Ich słabsza postawa na skrzydłach pozwoliła siatkarzom z Opolszczyzny pewnie zatriumfować w drugiej partii, a w całym spotkaniu objąć prowadzenie 2:0 (25:20).

Kolejna odsłona pojedynku rozpoczęła się po myśli ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, która po skutecznym bloku na Davidzie Koncecnym objęła minimalne prowadzenie (4:2). Podopieczni Daniela Castellaniego szybko przejęli inicjatywę na boisku, do czego przyczyniła się kontra skończona przez Antonina Rouziera (8:5). Przewaga gospodarzy stopniowo rosła, natomiast siatkarze mistrza Francji wydawali się niezdolni do podjęcia dalszej walki. Bardzo dobrze spisywał się wciąż Antonin Rouzier, a skrzydłowi gości nie potrafili skończyć żadnego ze swoich ataków (16:10). Końcowa faza partii nie przyniosła już zmiany obrazu gry. Zawodnicy ZAKSY bez najmniejszych problemów utrzymali swoją wysoką przewagę, wygrywając ostatecznie 25:16.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Tours VB 3:0
(26:24, 25:20, 25:16)

ZAKSA: Rouzier (18), Zagumny (4), Gladyr (7), Fonteles (16), Ruciak (3), Możdżonek (6), Gacek (libero) oraz Witczak i Kapelus (5)
Tours: Popp (6), Hardy-Dessources (5), Konecny (12), Pinheiro (2), Baranek (5), Smith (8), Exiga (libero) oraz Dillies, Ragondet (1) i Guittet