Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Kinga Hatala: Bardzo chciałyśmy wygrać

Kinga Hatala: Bardzo chciałyśmy wygrać

- Przede wszystkim musimy przestać robić własne błędy. Niestety żadna drużyna, nawet Chemik Police, przy tej ilości błędów nie wygrałaby seta - powiedziała po sobotniej porażce z Chemikiem Police zawodniczka ekipy z Murowanej Gośliny, Kinga Hatala.

Zawodniczki z Murowanej Gośliny jak do tej pory zdobyły zaledwie dwa punkty, za wygraną z SMS Sosnowiec i w spotkaniu z Chemikiem Police na pewno faworytkami nie były. Pomimo porażki 0:3 pozostawiły jednak po sobie dobre wrażenie, bowiem walczyły i postawiły przeciwnikowi dość trudne warunki. – Bardzo chciałyśmy wygrać. Nam zależy na punktach, żeby je zbierać nie tylko z tymi zespołami, z którymi możemy się równać, ale także i z tymi dobrymi. Mam nadzieję, że ten mecz da nam dużo doświadczeń. Mamy teraz materiał wideo, który musimy przeanalizować – powiedziała po meczu Kinga Hatala. Zawodniczka zwróciła przy okazji uwagę na pewien mankament, który pojawia się w grze zespołu. – Przede wszystkim musimy przestać robić własne błędy. Niestety żadna drużyna, nawet Chemik Police, przy tej ilości błędów nie wygrałaby seta.

Spotkanie w Policach było dość zacięte i można pokusić się nawet o stwierdzenie, że zadecydowały tutaj szczegóły. – To było widać. Dwa sety przegrałyśmy w końcówkach i mamy nad czym pracować, jak większość drużyn, które są obecne tutaj w I lidze. Teraz przed Kingą Hatalą i jej koleżankami kolejne mecze i kolejne szanse na powiększenie skromnego jak na razie dorobku punktowego. – Gramy u siebie z Krakowem. Wydaje mi się, że to mocna drużyna, notabene moja była. Mamy nadzieję na urwanie punktów i wierzymy, że to będą trzy. To jest nasza hala i nasz atut – nie ukrywa siatkarka.

Nie da się ukryć, że zespół z Murowanej Gośliny boryka się z wieloma kłopotami, przede wszystkim kadrowymi. – Wiadomo, że inaczej trening wygląda, jak jest dziewięć osób, a inaczej, jak jest dwanaście. Myślę jednak, że powinnyśmy się z tego cieszyć, ponieważ mamy wtedy więcej możliwości. Wykonujemy więcej powtórzeń danego ćwiczenia i mam nadzieję, że to zaprocentuje w kolejnych spotkaniach – stwierdziła na koniec Kinga Hatala.