Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Pałac przywiózł punkt z Poznania

II liga K: Pałac przywiózł punkt z Poznania

W drugiej kolejce II ligi młode siatkarki Pałacu podejmowały Energetyka Poznań. Zawodniczki znad Warty okazały się za silne dla bydgoszczanek. Ostatecznie podopieczne Macieja Kromrycha wrócą do domu z jednym punktem.

Spotkanie rozpoczęło się od bloku na przyjmującej Energetyka – Aleksandrze Bekas. Seria udanych ataków Anny Bączyńskiej oraz blok na jednej z poznanianek spowodowały, że na tablicy pojawił się wynik 2:5. Podopieczne Pauliny Sus-Wędzonki zablokowały Martę Ciesiulewicz. Ta sama zawodniczka chwilę później zaatakowała w siatkę, lecz w następnej akcji zdobyła ważny punkt. Jedno oczko dołożyła też Kinga Dybek. Po długiej wymianie piłkę w pomarańczowym polu umieściła Aleksandra Bekas, która dla poznanianek zdobyła 4 punkty z rzędu. Serię gospodyń przerwał błąd Patrycji Golak w polu serwisowym, jednak po chwili ponownie silnym atakiem z lewego skrzydła popisała się Bekas i było już 13:10 dla Energetyka. Młode Pałacanki po kilku udanych atakach (m.in. Fojucik, Bączyńskiej i Ciesiulewicz) wyszły na prowadzenie 17:16. Po stronie gospodyń bardzo dobrze prezentowały się Aleksandra Bekas i Malwina Konkolewska, które systematycznie zdobywały kolejne oczka. Atak w aut wykonała Anna Bączyńska, co spowodowało, że gospodynie miały w górze piłkę setową. Jednak raz udanie atakowała Izabela Zborzyńska, a raz Marta Ciesiulewicz. Ostatecznie to poznanianki zachowały więcej zimnej krwi i po dwóch atakach Aleksandry Bekas mogły cieszyć się z wygranego seta (28:26).

Druga partia zaczęła się od prowadzenia młodych Pałacanek 5:1. Dwa punkty z rzędu zdobyły poznanianki po ataku Izabeli Zborzyńskiej i błędzie podopiecznych Macieja Kromrycha. Trzy oczka środkowej Weroniki Fojucik, skończony atak Marty Ciesiulewicz z piłki przechodzącej i błąd Patrycji Golak pozwoliły bydgoszczankom prowadzić 9:3. Chwilę później jedną z poznańskich siatkarek zablokowały Anna Bączyńska i Katarzyna Szostak. Poznanianki nie zamierzały się jednak poddawać. Zbliżyły się do przyjezdnych na jeden punkt, a kilka minut później na tablicy widniał już remis po 16. Ponownie na kilka punktów odskoczyły Pałacanki, tym razem po błędach gospodyń. Przy stanie 19:23 wydawało się, że bydgoszczanki złapały swój rytm i pewnie zwyciężą drugą partię. Jednak znakomita postawa Aleksandry Bekas i blok na Annie Bączyńskiej sprawiły, że z czteropunktowej przewagi zrobił się remis. Również w tej odsłonie końcówka była bardzo zacięta. Jednak tym razem to zawodniczki Pałacu miały więcej szczęścia i wygrały tego seta do 27.

Partia trzecia, podobnie jak pierwsza, rozpoczęła się od bloku na Aleksandrze Bekas. Pomimo tego była ona najskuteczniejszą zawodniczką po stronie gospodyń. Chwilę później popisała się asem serwisowym. Cały czas trwała walka punkt za punkt, żadnemu z zespołów nie udało się wypracować przewagi. Przy stanie 7:6, ponownie tego wieczoru, został odgwizdany przez sędziów błąd ustawienia. Zacięta walka o każdą piłkę trwała aż do remisu po 17, kiedy to gospodynie zdobyły aż 5 oczek z rzędu. Serię poznanianek przerwała silnym atakiem Anna Bączyńska. Jednak z drugiej strony tym samym odpowiedziała fenomenalna tego wieczoru Bekas. Dwa oczka zdobyte przez Kingę Dybek i ponownie Annę Bączyńską pozwoliły nabrać bydgoszczankom nadziei na uratowanie tej partii. Jednak zawodniczki Energetyka dwoma szybko zdobytymi punktami zapewniły sobie zwycięstwo 25:20.

W czwartym secie, podobnie jak w drugim, od początku na prowadzeniu były bydgoszczanki. Kilka błędów popełniły gospodynie, a w ataku szalała Anna Bączyńska na zmianę z Martą Ciesiulewicz. Pałacanki odskoczyły na 6 oczek. Cały zespół prezentował się świetnie, zawodniczki Macieja Kromrycha kończyły niemal wszystkie ataki. Przewaga zamiast topnieć, powiększała się. W tej partii siatkarki Energetyka były dla bydgoszczanek tylko tłem. Kiwka rozgrywającej Pałacu, Aleksandry Torbusińskiej, spowodowała, że na tablicy pojawił się wynik 13:23. Jedno oczko dla Energetyka dołożyła Bekas, jednak dwa szczelne bloki na Malwinie Konkolewskiej i Karolinie Nowak zakończyły tego seta, wygranego przez bydgoszczanki 25:14.

Pałacanki zaczęły tie-breaka od prowadzenia 4:1. Wydawało się, że powtórzy się historia z poprzedniej partii, gdzie zwyciężyły z olbrzymią przewagą. Świetnie z lewego skrzydła atakowała Kinga Dybek. Punkt zdobyła również Ciesiulewicz, a asa serwisowego dołożyła Weronika Fojucik i było już 7:3. Mocnym atakiem popisała się Karolina Nowak, która w szeregach Energetyka zastąpiła kontuzjowaną Izabelę Zborzyńską. Ponownie punktowały Bączyńska i Ciesiulewicz, jednak Katarzyna Szostak posłała piłkę w aut. Po akcjach Aleksandry Bekas, Patrycji Golak i Malwiny Konkolewskiej ze stanu 10:7 zrobił się remis. Poznanianki, niesione dopingiem kibiców, jak natchnione zdobywały kolejne oczka. Przy stanie 12:12 zablokowana została Anna Bączyńska. Chwilę później pomyliła się Zuzanna Grzybulska, jednak więcej błędów w tym spotkaniu nie było. Pewnie z prawego skrzydła zaatakowała Nowak, a cały mecz zakończył się zablokowaniem ataku Bączyńskiej.

Energetyk Poznań – Pałac II Bydgoszcz 3:2
(28:26, 27:29, 25:20, 14:25, 15:13)

Pałac II: Torbusińska, Ciesiulewicz, Szostak, Bączyńska, Dybek, Fojucik, Walczak (libero) oraz Marciniak, Kiełpińska i Kuczko

Powiedzieli po meczu:

Maciej Kromrych (trener Pałacu II): – Mecz był bardzo fajny, zgotowaliśmy kibicom bardzo ciekawe widowisko. Bardzo żałuję, że popełniliśmy kilka błędów ustawienia. Jestem bardzo zadowolony, bo mój zespół zagrał bardzo ambitnie, nie popełnialiśmy niewymuszonych błędów. W każdym elemencie graliśmy dobrą siatkówkę. Dzisiaj Energetyk okazał się lepszy. Na pewno jest to starszy i bardziej doświadczony zespół. Cieszymy się z tego jednego punktu, bo zawsze mogło być zero. Będziemy mieli mecze u siebie, tam zrobimy wszystko, by wygrywać. Na wyjeździe jeden punkt to dobry wynik.

Kinga Dybek (przyjmująca Pałacu II): – No niestety było blisko, ale nie udało nam się. Musimy się skupić na treningach i podejść skoncentrowane do następnego meczu. Nie ma sensu rozpamiętywać tej porażki, musimy myśleć o tym, co będzie dalej.