Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Agnieszka Kosmatka: Pozostanę z tym klubem na zawsze

Agnieszka Kosmatka: Pozostanę z tym klubem na zawsze

fot. archiwum

PTPS Piła pokonał wczoraj Pałac Bydgoszcz 3:1. Punktem kulminacyjnym wczorajszego wieczoru, jak przyznał Mirosław Zawieracz, nie był jednak mecz. Było nim pożegnanie Agnieszki Kosmatki, która zdecydowała się zakończyć karierę zawodniczą.

Po wczorajszym spotkaniu rozgrywanym pomiędzy PTPS a Pałacem Bydgoszcz miała miejsce piękna uroczystość. Ponad 1500 kibiców, władze siatkarskie, samorządowe oraz koleżanki z drużyny żegnały Agnieszkę Kosmatkę, która po 15 latach reprezentowania Pilskiego Towarzystwa Piłki Siatkowej postanowiła oficjalnie zakończyć karierę zawodniczą.

Agnieszka Kosmatka swoją przygodę z siatkówką zaczynała w Budowlanych Toruń, skąd  trafiła do chorzowskich Azotów. Po tej przygodzie przyszedł czas na kolejną i jak się okazało – ostatnią przeprowadzkę do PTPS Piła – w tym klubie siatkarka spędziła ostatnie piętnaście lat. Poza brylowaniem w ataku pełniła również rolę kapitana drużyny. Agnieszka Kosmatka wielokrotnie stawała na podium  mistrzostw Polski – w swojej karierze udało jej się zdobyć cztery złote, trzy srebrne i dwa brązowe medale tych rozgrywek.

To nie koniec sukcesów zawodniczki – może ona pochwalić się także zdobyciem Pucharu Polski w latach 2000, 2002, 2003 i 2008, czwartym miejsce w Final Four Ligi Mistrzyń w sezonie 1999/2000. W sezonie 2010/2011 w znacznym stopniu przyczyniła się do wywalczenia przez PTPS Piła awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej.Kariera tej zawodniczki z pewnością była pełna ciężkiej pracy, która owocowała znaczącymi sukcesami. Nie od dziś wiadomo, że nazwisko Kosmatka nieodłącznie kojarzy się z Piłą. W czasie pożegnania nie brakowało ciepłych słów skierowanych do Agnieszki Kosmatki: – Dziękujemy za wszystkie medale, puchary i tytuły, dziękujemy za to, że przez wiele lat godnie pełniłaś funkcję kapitana naszej drużyny, dziękujemy za to, że byłaś i jesteś wzorem dla młodszych siatkarek, dziękujemy po prostu za to, że byłaś i jesteś z nami – mówił prezes pilskiego klubu, Radosław Ciemięga. Z podziękowaniami przybył także komisarz PLPS Marek Bykowski oraz prezydent Piły Piotr Głowski. Nie brakowało podziękowań od Klubu Kibica, koleżanek z drużyny. Niekryjąca wzruszenia Kosmatka powiedziała: – Jestem szczęśliwa, że mogłam dla państwa grać, pozostanę z tym klubem na zawsze.

Również na pomeczowej konferencji ciepłe słowa do wieloletniej reprezentantki kierowali trenerzy obu ekip. – Gratuluję Agnieszce Kosmatce bogatej, obfitej kariery. Kariery pełnej sukcesów. Jeżeli chodzi o siatkówkę w Pile, to jest na pewno wielką zawodniczką, ikoną zespołu, miasta i województwa. Dzisiejsze zakończenie było przepiękne, to wzrusza. Wielkie nazwiska powinny tak kończyć – mówił Rafał Gąsior.

– Najbardziej wartościowym punktem dzisiejszego wieczoru nie był mecz, może dlatego tak zagraliśmy, żeby wyeksponować karierę Agnieszki, także to nam się udało – zakończył Mirosław Zawieracz.

Agnieszka Kosmatka w dalszym ciągu jest blisko siatkówki i ekipy z Piły –  w tym sezonie pełni bowiem rolę menadżera drużyny.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved