Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > W Stężycy zadowoleni z kolejnych trzech punktów

W Stężycy zadowoleni z kolejnych trzech punktów

- Moje dziewczyny podbudowane wygranymi w Warszawie pokazały, że potrafią wygrywać. I to wygrywać końcówki setów - powiedział po meczu z Budowlanymi Toruń Grzegorz Wróbel, trener Wieżycy 2011 Stężyca.

Siatkarki Wieżycy 2011 Stężyca przerwały zwycięska passę beniaminka I ligi kobiet, TKS-T-u Budowlanych Budlex Toruń. Na zapleczu żeńskiej ekstraklasy w 4. kolejce spotkań podopieczne Grzegorza Wróbla w trzech setach pokonały zespół z miasta Kopernika. Wszystkie partie początkowo były wyrównane, dopiero później przewagę zdobywały stężyczanki. – Zaczęliśmy od walki punkt za punkt – relacjonuje szkoleniowiec Wieżycy 2011. – Później w dwóch momentach odskakiwaliśmy na 5-6 punktów – dodał Grzegorz Wróbel. Wynik premierowej odsłony meczu mógł być bardziej okazały, jednak w końcówce trener miejscowych zdecydował się na zmiany. – Zależało mi, aby wszystkie dziewczyny mogły pokazać się na boisku. Nawet te, które dotąd nie miały zbyt wielu okazji do gry – wyjaśnia Wróbel.

Jak się później okazało, był to strzał w przysłowiową „dziesiątkę”, bowiem druga odsłona meczu rozpoczęła się od prowadzenia Budowlanych 7:0. Sytuacja na boisku zmieniła się, gdy torunianki od wygranej dzieliła jedna piła setowa. – Gra zespołu z Torunia zacięła się przy stanie 24:16, ale była to też konsekwencja bloku oraz zagrywki Alicji Wójcik. Tego seta „wyciągnęły” nasze rezerwowe – cieszy się Grzegorz Wróbel.

Szkoleniowiec Wieżycy 2011 podkreślił, aby nie lekceważyć podopiecznych Mariusza Soi w tym sezonie. – To bardzo dobry zespół, co potwierdził na boisku. W mojej ocenie presja miejsca w tabeli za bardzo usztywniła ten zespół. Z kolei moja drużyna, podbudowana ostatnimi wygranymi w Warszawie, pokazała, że potrafi wygrywać. I to, co ważne, wygrywać końcówki setów – mówi Grzegorz Wróbel. – Cieszę się, że udało się nam przerwać zwycięską passę torunianek. Nie zapominajmy, że one wygrały wszystkie mecze turnieju mistrzyń II ligi. Także na zapleczu ekstraklasy były dotąd zespołem niepokonanym – zakończył szkoleniowiec Wieżycy 2011.