Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > SMS PZPS Spała obnaża słabość Młodej Ligi

SMS PZPS Spała obnaża słabość Młodej Ligi

W miniony weekend rozegrano 5. kolejkę Młodej Ligi. Na prowadzeniu w tabeli umocnił się zespół SMS PZPS Spała, który wygrał swoje piąte spotkanie, obnażając słabość kolejnej drużyny. Na drugim miejscu wciąż są gdańszczanie, chociaż nie grali.

Piąta kolejka i piąte zwycięstwo, jeden stracony set – tak przedstawia się bilans tegorocznego beniaminka Młodej Ligi, ekipy SMS PZPS Spała. W dwóch pierwszych partiach niespodzianki nie było – przyjezdni zdominowali przebieg boiskowych wydarzeń, bez najdrobniejszego problemu pokonując siatkarzy spod Jasnej Góry. Gospodarze dopiero w trzeciej partii, kiedy to nie mieli już nic do stracenia, zdołali podjąć przysłowiową rękawicę i mieli nawet piłkę setową. Ostatecznie jednak nie potrafili wykorzystać swojej szansy i to przyjezdni wykazali się większą przytomnością umysłu, kończąc mecz w trzech setach.

Centralna Szkoła PSP AZS Częstochowa – SMS PZPS Spała 0:3
(14:25, 16:25, 26:28)

AZS: Kapitański (14), Kotas (6), Wójcik (3), Parfinowicz (2), Hyjek (13), Osiecki (1), Szadkowski (libero) oraz Gałkowski (5), Goldsztajn i Gębski
SMS: Nowakowski (5), Bieniek (12), Filipiak (10), Wolański (2), Kramer (10), Bednorz (13), Kowalski (libero) oraz Smolarczyk, Gajdek (2), Drewniak i Dawid

Cenne trzy punkty do ligowej tabeli zainkasowali także bełchatowianie, którzy w czterech setach pokonali jastrzębian. Bardzo zacięta była przede wszystkim druga odsłona potyczki, którą przyjezdni zwyciężyli minimalną różnicą punktów. Gospodarze jednakże, niezrażeni faktem, iż przegrywali już 0:2, trzecią partię rozpoczęli z wysokiego C, bezlitośnie punktując swych przeciwników i ostatecznie pokonując ich różnicą aż dwunastu „oczek”. To jednak wszystko, na co było stać podopiecznych Leszka Dejewskiego, bowiem w secie numer cztery to bełchatowianie ponownie dyktowali warunki gry. Miejscowi, mimo prób, nie byli w stanie znaleźć recepty na dobrą grę gości, w efekcie czego musieli uznać ich wyższość.

Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów 1:3
(20:25, 23:25, 25:13, 18:25)

JW: Banasiak (11), Pacławski (1), Zborowski (9), Pihan (14), Matula (3), Sławiński (6), Popiwczak (libero) oraz Sterna (1), Formela (3), Nawrocki (2), Grad (2) i Krygiel (2)
Skra: Maćkowiak (7), Koźmiński (8), Konieczny (3), Wdowiak (13), Bogus (10), Zugaj (9), Turoboś (libero) oraz Augustyniak, Kowalewski (1), Markiewicz, Cedzyński (6) i Pietrzak

Trzecią porażkę z rzędu zanotowali młodzi bydgoszczanie. Siatkarze z grodu znad Brdy, po zaciętej walce na przewagi, objęli prowadzenie 1:0 w pojedynku z kędzierzynianami, lecz to wszystko, na co było ich stać. Kolejne trzy sety to już popis gry gospodarzy, którzy mieli pod kontrolą przebieg boiskowych zdarzeń. Gospodarze dominowali nad rywalami w każdym elemencie siatkarskiej sztuki, a przede wszystkim w ataku, którym zdobyli aż piętnaście „oczek” więcej i to właśnie to było ich kluczem do sukcesu.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Delecta Bydgoszcz 3:1
(24:26, 25:18, 25:19, 25:18)

ZAKSA: Brzeziński (5), Polański (8), Butryn (21), Andrulewicz (8), Kamiński (8), Zapłacki (10), Koziura (libero) oraz Piotrowski (3)
Delecta: Lipski (5), Stasiński (19), Zieliński (4), Drzazga (5), Rejno (11), Sieńko (3), Bonisławski (libero) oraz Szwaba i Żurawicz

W ostatnim meczu kolejki zmierzyły się ekipy z Warszawy i Olsztyna. Pierwsze dwie partie to popis miejscowych w elemencie bloku, którym punktowali aż dziesięciokrotnie (w trzecim secie jeszcze trzykrotnie zatrzymali przeciwników). Świetne czytanie gry rywali natychmiast przyniosło efekt w postaci rezultatu korzystnego dla podopiecznych Krzysztofa Wójcika. Dość gładka porażka w pierwszych dwóch odsłonach nie zraziła jednakże siatkarzy z Warmii i już w trzeciej partii stali się oni równorzędnymi partnerami dla warszawian. Gospodarze jednakże nie zamierzali wypuszczać zwycięstwa i cennych trzech punktów z rąk i w zaciętej końcówce to oni byli górą, umacniając się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli.

MOS Wola AZS Pol. Warszawska – AZS Olsztyn 3:0
(25:15, 25:20, 25:23)

MOS AZS: Obermeler (2), Skwarek (3), Szuleka (16), Sęk (18), Smoliński (4), Turkot (6), Olenderek (libero) oraz Dmowski, Osiecki, Monkiewicz i Sobolewski (2)
AZS Olsztyn: Ruszczyk (1), Kluchciński, Gawrewicz (6), Guzewicz (14), Wróbel, Bednarczyk (5), Mariański (libero) oraz Kozłowski (9), Jasnos, Tomczak (3) i Augustynowicz

Mecz Effectora Kielce z Treflem Gdańsk został przełożony na 27 października.