Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Klątwa trzeciego seta. PTPS ponownie triumfuje

ORLEN Liga: Klątwa trzeciego seta. PTPS ponownie triumfuje

W ostatnim meczu 3. kolejki spotkań ORLEN Ligi PTPS Piła podejmował na własnym parkiecie bydgoski Pałac. Po niespełna dwóch godzinach walki, zwycięskie z boiska schodziły podopieczne Mirosława Zawieracza, które dzięki wygranej 3:1 umocniły się w czubie tabeli.

Premierową odsłonę spotkania zdecydowanie lepiej rozpoczęły podopieczne Rafała Gąsiora, które za sprawą dobrej zagrywki i skutecznej, kombinacyjnej gry osiągnęły czteropunktową przewagę nad gospodyniami. W dalszym momencie gry bardzo dobrze funkcjonował blok bydgoszczanek, który stwarzał pilankom niemałe kłopoty (8:3). Po wznowieniu gry przyjezdne dobrze radziły sobie w polu serwisowym, co nieznacznie odrzucało siatkarki Mirosława Zawieracza od siatki. Już po chwili przewaga ekipy z grodu nad Brdą stopniała, a grę postanowił wstrzymać trener Gąsior (11:9). Po wznowieniu gry dobrze w polu serwisowym spisywała się Malesević, która doprowadziła do remisu 11:11. W dalszej części seta spotkanie znacznie się wyrównało, a siatkarki obu ekip zaprezentowały bardzo dobrą grę w obronie i bloku, na drugą przerwę techniczną pilanki schodziły z dwoma punktami przewagi (16:14). W końcówce seta emocji nie brakowało, bowiem walka wciąż była wyrównana, a żadna z drużyn nie chciała oddać prowadzenia. Przy stanie 20:20 o chwilę przerwy dla swoich podopiecznych poprosił szkoleniowiec PTPS-u. Obraz gry uległ zmianie, gdy w polu serwisowym pojawiła się Daria Paszek. To dzięki przyjmującej miejscowe wygrały 25:23.

Początek drugiego seta bliźniaczo przypominał premierową odsłonę meczu. Przyjezdne prowadziły już 5:1. Wówczas w pogoń za rywalkami rzuciły się pilanki, zbliżając się po akcjach Malesević na 7:8. Sytuacja na boisku zmieniała się bardzo dynamicznie, a na prowadzenie wychodził raz jeden, raz drugi zespół. Nie brakowało także długich i widowiskowych wymian, w których, pomimo przewagi w bloku pałacanek, lepiej wypadły miejscowe. Podopieczne trenera Zawieracza ustaliły wynik spotkania, a bohaterką ostatniej akcji seta była Joanna Kuligowska.

Również w trzecim secie siatkarki Rafała Gąsiora początkowo były lepszym zespołem. Bydgoszczanki przeważały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, czego efektem było czteropunktowe prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej. Po wznowieniu gry zespół z grodu nad Brdą nie zwalniał tempa, sukcesywnie powiększając przewagę (17:10) i zasłużenie wygrywając 25:16.

W czwartej partii zarysowała się delikatna przewaga pilanek, które odskoczyły ekipie gości na dwa oczka. Oba zespoły raziły nieporadnością nie tylko w ataku, ale i w polu serwisowym. Przy stanie 15:13 pierwszy atak na skrzydło otrzymała grająca od trzeciej partii Magdalena Wawrzyniak. Co prawda przewaga gospodyń błyskawicznie wzrosła do trzech oczek, ale po chwili Pałac Bydgoszcz doprowadził do wyrównania. Kiedy wydawało się, że po raz kolejny dojdzie do zaciętej końcówki, w zespole Rafała Gąsiora zrobiło się coraz bardziej nerwowo. Niewykorzystane kontry, ataki w pole autowe sprawiły, że PTPS przy stanie 24:21 miał pierwszą piłkę meczową. Szkoleniowiec pałacanek próbował dokonywać zmian. Szansę na doprowadzenie do remisu przyjezdnym dała jeszcze Anna Grejman, ale gdy w kolejnej akcji po ataku bydgoszczanek sędziowie pokazali blok, z kolejnych trzech punktów cieszył się zespół PTPS-u Piła.

Najwartościowszą zawodniczką spotkania została Tijana Malesevic.

PTPS Piła – KS Pałac Bydgoszcz 3:1
(25:23, 27:25, 16:25, 25:22)

PTPS: Martałek (5), Katic (6), Kuligowska (13), Lis (8), Krawulska (6), Malesevic (15), Wysocka (libero) oraz Paszek (2), Naczk i Wawrzyniak (3)
Pałac: Mazurek, Liliom (4), Schulz (12), Czyżnielewska (13), Martinez (11), Adams (18), Kuehn-Jarek (libero) oraz Grejman (9), Krzywicka (3) i Sosnowska