Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Łaskovia nie dała szans beniaminkowi ze Złotokłosu

II liga K: Łaskovia nie dała szans beniaminkowi ze Złotokłosu

Podopieczne Bogdana Lipowskiego wygrały u siebie z beniaminkiem II ligi kobiet, Perłą Złotokłos, w trzech setach. Tym samym łaskowianki odbiły się po ostatniej porażce z sąsiadem zza miedzy, Łódzkim Klubem Sportowym.

Pierwszy set rozpoczął się szczęśliwie dla siatkarek ze Złotokłosu. Łaskowianki miały problem z przyjęciem zagrywki Dominiki Leśniewicz, która doprowadziła do stanu 7:4. Podopieczne Bogdana Lipowskiego szybko doprowadziły do remisu, gdy w pierwszej linii pojawiła się przyjmująca Marta Jaszczuk. Dużo błędów własnych oraz niemoc przyjezdnych przyczyniły się do przegrania seta 20:25.

Drugi set to zdecydowana przewaga Łaskovii Łask, dobry odbiór zagrywki Mai Nowickiej, skuteczne rozegranie Weroniki Kisiel oraz kończące ataki Katarzyny Kretek pozwoliły na objęcie prowadzenia 15:10. Na boisku Perły było widać nerwową grę. Dobrze w ataku zagrała Monika Lipińska, która dołożyła parę cennych punktów dla przyjezdnych. Przy stanie 17:14 na boisku pojawiła się środkowa Katarzyna Orłowicz, która utrudniła zagrywką rozegranie piłki Łaskovii. Udana gra w kontrataku łaskowianek ostatecznie przyczyniła się do wygrania seta 25:17.

Przed rozpoczęciem trzeciego seta, poważną rozmowę z zawodniczkami odbył trener Perły Krzysztof Duszczyk , który próbował zmobilizować zawodniczki do gry. Rezultaty rozmowy były widoczne od razu. Atakami po prostej popisały się Agata Grygorowicz oraz Iwona Hardiej-Stępień, dzięki temu Perła wyszła na prowadzenie 7:5. Niestety, tylko przez chwilę przyjezdne mogły cieszyć ze zdobytych punktów. Kapitan Łasku Maja Nowicka oraz Marta Jaszczuk cały czas kontrolowały sytuację na boisku, zapisując na swoim koncie cenne punkty. Ostatecznie Łask wygrał 25:20 i zgarnął trzy punkty do ligowej tabeli.

ŁMLKS Łaskovia Łask – LKS Perła Złotokłos 3:0
(25:20, 25:17, 25:20)