Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Joker Świecie bez punktu w Sulechowie

II liga K: Joker Świecie bez punktu w Sulechowie

Podopieczne Marka Mierzwińskiego zwyciężyły w drugim meczu w sezonie 2012/2013. W drugiej kolejce rozgrywek zawiszanki zmierzyły się z siatkarkami Andrzeja Nadolnego, Jokerem Mekro Świecie. Po czterosetowym meczu lepsze były sulechowianki.

Pierwszy set tego spotkania przebiegał pod wyraźne dyktando Zawiszy. Sulechowianki od początku pierwszej odsłony wypracowały sobie przewagę punktową (9:5, 13:8), a skutecznie atakowała Joanna Kocemba. W końcówce przyjezdne zdołały zmniejszyć straty do dwóch oczek (22:24). Tego seta wygrały jednak zawiszanki 25:22, po skutecznym ataku. Kapitan Zawiszy Sulechów Marta Wellna przyznaje, że w sobotę gra zespołu nie wyglądała najlepiej. – Bardzo cieszy wygrana za trzy punkty przy naszej nie najlepszej grze. Dość ciężko wchodziło nam się w odpowiedni rytm gry – oceniła spotkanie Marta Wellna.

Drugi set tego pojedynku był już zdecydowanie lepszy w wykonaniu podopiecznych Andrzeja Nadolnego, które to w zasadzie przez cały set utrzymywały wysokie prowadzenie. Końcówka tej partii była jednak emocjonująca, ponieważ Zawisza zabrał się za odrabianie strat. Na tablicy wyników pojawił się remis 24:24, jednak błędy gospodyń sprawiły, że Joker zapisał tego seta na swoim koncie, wygrywając do 24.

Trzecia odsłona rozpoczęła się bardzo udanie dla zespołu ze Świecia (4:1), jednak skuteczna gra w ataku Marty Wellny pozwoliła doprowadzić do remisu 7:7. Od tego momentu toczyła się wyrównana gra z obu stron siatki. Końcówka partii należała jednak do podopiecznych trenera Mierzwińskiego, które wygrały seta do 21. –  Pokazałyśmy, że jesteśmy zespołem, ponieważ każda zawodniczka dostała szansę na grę w tym meczu. Zmienniczki wywiązały się świetnie ze swojego zadania i możemy cieszyć się zwycięstwa – oceniła postawę swojego zespołu przyjmująca Marta Wellna.

Czwarta i ostatnia odsłona tego boju toczyła się pod dyktando gospodyń, które z każdą kolejną akcją powiększały swoją przewagę punktową (10:4, 17:11, 21:12). Nikt nie był w stanie powstrzymać zawiszanek w tym secie. Sulechowianki pewnie zwyciężyły seta do 17 i całe spotkanie 3:1. – Bardzo dobrze wyglądała współpraca na środku siatki Izy Placek z Kamilą Ganszczyk, która była najskuteczniejsza na boisku. Również bardzo fajnie w grę wprowadziła się Kamila Witkowska. Widać, że potrzeba nam jeszcze trochę czasu na zgranie, ale zmierzamy we właściwym kierunku – zakończyła kapitan sulechowskiej drużyny.

Zawisza Sulechów – Joker Świecie 3:1
(25:23, 24:26, 25:21, 25:17)