Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adrian Staszewski: Nasza ekipa jest bardzo wyrównana

Adrian Staszewski: Nasza ekipa jest bardzo wyrównana

fot. archiwum

Pierwsze zwycięstwo w sezonie, pierwszy tytuł MVP. Jednym z najbardziej zadowolonych zawodników po spotkaniu z AZS-em Częstochowa był Adrian Staszewski, który zaliczył dobre zawody. - Cieszę się, że w końcu wygraliśmy - przyznaje Staszewski.

Zastanówmy się, który raz zgarniasz tytuł MVP w PlusLidze?

Adrian Staszewski:No, pierwszy! (śmiech). Szczególny dla mnie.

Jak się czułeś w roli najlepszego zawodnika spotkania w Częstochowie?Oj, przede wszystkim cieszę się, że w końcu wygraliśmy. Potrzebowaliśmy takiego przełamania po dwóch poprzednich porażkach. Wtedy czegoś nam brakowało. Za to w starciu z AZS-em końcówki należały do nas. Jednak potrafimy utrzymać stalowe nerwy i powalczyć o korzystny dla nas wynik.

Jednak znów powtórzyły się błędy ze spotkań z Jastrzębskim Węglem oraz Delectą Bydgoszcz. Głównym grzechem Effectora było nie najlepsze wejście w pierwszy set.

Zgadza się. Przegrywaliśmy już kilkoma punktami, ale na nasze szczęście udało nam się dogonić przeciwnika. Mieliśmy emocjonującą końcówkę, ale udało się.

W środku meczu trener Dariusz Daszkiewicz postawił na Tomasza Józefackiego, Grzegorza Pająka i Roberta Milczarka. W rezultacie każdy z tych siatkarzy wniósł do zespołu coś pozytywnego.

Myślę, że nasza ekipa jest bardzo wyrównana. Kto nie wejdzie z ławki rezerwowych, pomoże, będzie zdobywał punkty, wniesie dobrą atmosferę i dołoży do zwycięstwa swoją cegiełkę. Tym razem zagraliśmy równo w przyjęciu, co pomogło nam przy wyprowadzaniu ataku i zdobywaniu punktów. Nie ukrywam, że na nasze zwycięstwo przełożyły się również błędy rywala w zagrywce. My natomiast staraliśmy się je ograniczać do minimum.

W najbliższą niedzielę czeka was kolejne trudne spotkanie. Czego możemy oczekiwać po Effectorze, który zagra na wyjeździe z Indykpolem AZS Olsztyn?

Nie podłożymy się (śmiech). Oczywiście, żartuję. Wyjdziemy na to starcie równie zmobilizowani, co na potyczkę z Częstochową. Zapraszam wszystkich kibiców na ten mecz! Jest daleko, ale liczę, że ktoś skusi się na wyjazd z Klubem Kibica do Olsztyna.

Przed wami natężony okres wyjazdowy. Po Częstochowie jedziecie do Olsztyna, a w niedalekiej perspektywie jeszcze seria wypraw do Gdańska, Rzeszowa i Bełchatowa.

Na pewno podróże nas męczą. Specjalnie jeździmy dzień wcześniej, aby móc na spokojnie przygotować się do kolejnego starcia. Terminarz jest jaki jest… Ale! Pocieszam się, że w następnej rundzie to my będziemy grać u siebie. Myślę, że będzie OK.

Rozmawiał: Maciej Urban, więcej w cksport.pl

źródło: cksport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved