Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > 3. kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

3. kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

fot. archiwum

W dniu 20.10.2012 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się 3. kolejka rozgrywek XVI edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

W minionej kolejce zabrakło aż pięciu zespołów, które reprezentowały Łódź na Mistrzostwach Polski Amatorów w Krakowie. Duży sukces odniosły zawodniczki Stacja Nowa Gdynia, które wygrywając ogólnopolski turniej, sięgnęły po złote medale, natomiast siatkarki zespołu Dream Team wyjechały z Krakowa ze srebrnymi krążkami.

Tymczasem w Ekstraklasie pierwszy występ żeńskiej drużyny Itaka Film Grid. Pomimo obecności na parkiecie byłej zawodniczki Startu, Jedynki Aleksandrów, ŁMLKS Łask – Edyty Pilarskiej, byłej zawodniczki Organiki, ŁKS-u i Gaudii Trzebnica – Zuzanny Kaczkowskiej, a także byłej zawodniczki ChKS-u – Jolanty Walenciak wraz z córką Anną, zawodniczką ŁKS-u, beniaminek ekstraklasy uległ aktualnym wicemistrzyniom ligi drużynie Jutrzenka 1:3. W bratobójczym pojedynku pomiędzy dwiema drużynami Dzikusów górą obrończynie tytułu Dzikusy I, które zwyciężyły 3:0.

W Ekstraklasie mężczyzn spotkanie zapowiadające się jako hit kolejki, pomiędzy aktualnym mistrzem – drużyną Dzikusy a zdobywcą pucharu ligi – Iskrze, przyniosło oczekiwane emocje i zaciętą walkę do ostatniej piłki meczu. Po bardzo wyrównanym, pięciosetowym pojedynku lepsi okazali się obrońcy tytułu, umacniając się tym samym na pozycji lidera. Kolejne dobre spotkanie rozegrali siatkarze Itaki Film Grid. Beniaminek ligi po zwycięstwie 3:1 nad doświadczoną ekipą Superaty zajmuje drugie miejsce w tabeli.W pierwszej lidze kobiet naprzeciw siebie stanęły ekipy, które w pierwszych dwóch kolejkach gładko uporały się ze swoimi rywalami. Mecz „na szczycie”, po ciekawej, czterosetowej walce wygrały siatkarki Acero Lamia, które dzięki temu zwycięstwu odskoczyły drugiemu w tabeli GLKS Siatkarz na 3 punkty. W dolnej części pierwsze punkty zdobył zespół Energia, gładko pokonując swoją imienniczkę, drużynę Energia Duo 3:0.

Mecz o fotel lidera 1A ligi mężczyzn rozegrali natomiast siatkarze Lozametu oraz Gremi. Spotkanie to obfitowało w wiele emocji, a do jego rozstrzygnięcia potrzebne było aż 5 setów. Po ostatnim gwizdku sędziego w lepszych nastrojach byli zawodnicy Gremi, którzy utrzymali prowadzenie w tabeli. Drugą porażkę natomiast odniósł Sokół Rzgów. Drużyna, która jeszcze niedawno walczyła w ekstraklasie z najlepszymi zespołami, tym razem nie sprostała Sbornej, przegrywając 1:3.

Dużo wyrównanych i zaciętych spotkań odbyło się w 1B lidze mężczyzn. Jedynie mecz pomiędzy pierwszą i drugą drużyną tabeli nie przyniósł spodziewanych emocji. Zaskakująco szybko, w trzech setach konfrontację przeciwko Starszakom zakończyli pewną wygraną zawodnicy Społecznej Akademii Nauk, którzy objęli tym samym prowadzenie w lidze. Za niespodziankę można uznać duży opór, jaki stawiła Izba Celna, przegrywając dopiero po tie-breaku z Wild Boyz. Pozostałe spotkania również rozstrzygały się w pięciu setach, z których zwycięsko wyszły drużyny AMC oraz Volley Centrum.

W II lidze mężczyzn dość niespodziewanie, ale w pełni zasłużenie na pozycji lidera zespół Warecka. Siatkarze prowadzeni przez Michała Mamełkę po raz kolejny wygrali swoje spotkanie za 3 punkty, tym razem nie dając większych szans drużynie Dell. Taką samą ilość punktów oraz stosunek setów posiada zespół Elma-RK, który w minionej kolejce uporał się, po czterosetowej walce, z Szybkimi i Wściekłymi.

W III lidze mężczyzn pierwszego seta w tym sezonie przegrał zespół New Team, który zajmuje pierwsze miejsce. Jednak utrata partii nie przeszkodziła siatkarzom debiutanta ligi pokonać Ready To Go 3:1. Zacięty mecz rozegrały drużyny UKS Fuks oraz Vent Energy. Obydwa zespoły, prezentując dobry poziom, zgłaszają aspiracje medalowe. Ciekawe spotkanie wynikiem 3:1 zakończyli wygraną ci pierwsi.

Serdecznie zapraszamy kibiców na następną kolejkę rozgrywek, która odbędzie się 27.10.2012 (sobota) w godzinach 9-16 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów).

Zobacz również:
Wyniki i tabele Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved