Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > UKS Międzyrzecka Trójka liderem trzeciej grupy II ligi mężczyzn

UKS Międzyrzecka Trójka liderem trzeciej grupy II ligi mężczyzn

Po przegranej 2:3 z Bzurą Ozorków przyszła kolejna porażka. Tym razem siatkarze MOS-u Wola Warszawa w czterech setach ulegli ekipie UKS Międzyrzeckiej Trójki. Dla międzyrzeczan zaś to druga wygrana, dzięki czemu objęli fotel lidera tabeli.

Początek premierowej odsłony pojedynku układał się po myśli podopiecznych Krzysztofa Wójcika, którzy po bloku na Łęgowskim i dobrym ataku Sobolewskiego prowadzili już 6:3. Straty próbował zniwelować Sobieszczak, lecz na niewiele się to zdało, gdyż po kolejnym udanym zbiciu atakującego wolan, miejscowi mieli już cztery „oczka” w zapasie (9:5). Nie trzeba było jednak długo czekać na to, by przyjezdni doprowadzili do remisu po 10. Co prawda miejscowi szybko ponownie objęli prowadzenie (16:13, 18:16), lecz międzyrzeczanie nie odpuścili ani na chwilę. Błędy siatkarzy MOS-u sprawiły, że na nic się zdała dobra postawa Adama Sobolewskiego i już wkrótce to goście mieli przewagę (22:20). Gospodarze zdołali jeszcze doprowadzić do zaciętej końcówki (23:23), lecz błąd zagrywki i blok gości na Obermelerze spowodowały, iż to siatkarze Trójki triumfowali w pierwszym secie 25:23.

Miejscowi, po bloku na międzyrzeckim atakującym i asie Cichockiego, szybko objęli prowadzenie 2:0. Przyjezdni jednakże nie poddawali się i już wkrótce rozgorzała walka punkt za punkt, która trwała aż do stanu 8:8. Wówczas to w szeregach warszawian „zaskoczył” element bloku (14:10). Chwilę później znakomitym atakiem oraz dwoma asami serwisowymi (19:14) popisał się Tomasz Urbański, zaś międzyrzeczanie mieli duże trudności ze skończeniem własnych akcji. Seta zakończyła zepsuta zagrywka gości (21:25).

Trzecia partia rozpoczęła się od wymiany ciosów zawodników stojących po obydwu stronach siatki. Po świetnej obronie Cichockiego gospodarze mieli kontrę i szansę na objęcie prowadzenia, lecz nie potrafili jej wykorzystać, a zablokowany został Adam Sobolewski (3:4). Międzyrzeczanie nabrali wiatru w żagle i po dobrych akcjach Łęgowskiego i Ostapowicza prowadzili już 7:5. Miejscowi starali się odrobić straty, lecz nawet zmiany, którymi ratował się trener Wójcik, nie wprowadziły ożywienia w poczynania jego podopiecznych (10:14), zaś ich rywale „rozkręcali się” z akcji na akcję (20:14). Dopiero w końcówce udanymi zagraniami popisali się Sęk i Urbański, niwelując straty (20:23), ostatnie słowo należało jednak do środkowego przyjezdnych, który ustalił wynik partii na 25:22.

Niezrażeni porażką w poprzednim secie siatkarze z Woli, udanie otworzyli czwartą odsłonę potyczki, bowiem po asie Cichockiego i skutecznym ataku Sobolewskiego prowadzili już 2:0, a po bloku na Łęgowskim i dobrej akcji Urbańskiego ich przewaga wzrosła do trzech „oczek” (8:5). Podenerwowani takim obrotem spraw przyjezdni natychmiast wzięli się za odrabianie strat, a trzy asy serwisowe Musiała dały im jeden punkt „zapasu” (9:8). Teraz to miejscowi nie mogli przebić się przez szczelny blok rywali, dodatkowo popełniali niewymuszone błędy własne (10:14, 12:18). Międzyrzeczanie zaś, mając zwycięstwo na wyciągnięcie ręki, grali coraz pewniej. W końcówce ratować sytuację próbował jeszcze Adam Sobolewski, lecz w obliczu znakomitej postawy Łęgowskiego i Musiała był on bezradny (17:25).

MOS Wola Warszawa – UKS Międzyrzecka Trójka 1:3
(23:25, 25:21, 22:25, 17:25)

MOS Wola: Dmowski, Cichocki, Smoliński, Sobolewski, Urbański, Obermeler, Bujniak (libero) oraz Skwarek, Sęk, Turkot, Osiecki i Monkiewicz
UKS Miedzyrzecka Trójka: Nowacki, Ostapowicz, Jesień, Sobieszczak, Łęgowski, Wieczorek, Szaruga (libero) oraz Musiał i Kondraciuk