Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Radomianie potwierdzili swoją wyższość nad rywalami z Jaworzna

PP: Radomianie potwierdzili swoją wyższość nad rywalami z Jaworzna

Dokładnie godzinę zajęło Czarnym Radom rozprawienie się z Energetykiem Jaworzno w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Radomianie nie mieli litości i pokonali rywala 3:0, awansując tym samym do kolejnej rundy.

Czarni przystąpili do meczu pucharowego z kilkoma istotnymi zmianami w składzie, jednak trener Stępień dysponuje tak wyrównaną kadrą, że nie było mowy o jakimkolwiek odpuszczaniu pojedynku. Od początku za rozegranie odpowiadał Kacper Gonciarz, parę przyjmujących tworzyli Jakubowie – Radomski i Wachnik – zaś na środku wystąpił Janusz Gałązka. Libero w tym pojedynku był Rafał Pszenny. W pierwszym secie Czarni wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, która pozwoliła im spokojnie kontrolować przebieg tej partii. Seta skutecznym atakiem zakończył Jakub Wachnik.

W kolejnej odsłonie Czarni stopniowo i cierpliwie, od samego początku, wypracowywali sobie przewagę punktową. Bardzo dobrze w ataku radził sobie Jakub Wachnik, którego bardzo często uruchamiał odpowiadający za rozegranie Kacper Gonciarz. Miał on dziś jednak nieco ułatwione zadanie, bowiem bardzo dobrze spisywali się radomscy przyjmujący, którzy posyłali mu pod siatkę dokładne piłki. Sporym atutem była również gra blokiem, kiedy to raz po raz skuteczne czapy fundowali rywalom Bartłomiej Grzechnik lub Janusz Gałązka. Niewiele gorzej poczynał sobie także grający na pozycji atakującego Krzysztof Ferek. Gospodarze pojedynku, po serii dobrych zagrywek Jakuba Radomskiego, wyraźnie odjechali Energetykowi, a przy wyniku 19:12 przewaga wynosiła aż siedem punktów. Czarni nie roztrwonili jej i wygrali drugiego seta 25:16.

Trzecia partia pojedynku toczyła się w początkowym jej fragmencie punkt za punkt i obfitowała w sporą ilość błędów własnych obu zespołów. Zarówno Czarni, jak i Energetyk co chwilę potrafili zdobywać seriami po dwa, trzy punkty. Cały czas jednak o jedno tempo lepsi byli gospodarze pojedynku. W pewnym momencie Czarni odskoczyli rywalowi na sześć punktów, przy wyniku 16:10 i stało się jasne, że siatkarze Energetyka Jaworzno nie wskórają już zbyt wiele w dzisiejszym spotkaniu. Końcówka seta, a zarazem meczu, to spokojne i cierpliwe punktowanie, lekko podłamanego takim obrotem spraw, przeciwnika. Seta, przy stanie 25:16, skutecznym atakiem zakończył Jakub Wachnik i Czarni mogli cieszyć się z awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski.

W weekendowym dwumeczu w Radomiu, przeciwko Energetykowi, Czarni zaprezentowali się na szóstkę. W obu spotkaniach odnieśli przekonujące zwycięstwa 3:0. O ile w sobotę radomianie nie ustrzegli się kilku prostych błędów własnych, to w niedzielę nie pozostawili rywalom z Jaworzna żadnych złudzeń, komu należy się zwycięstwo. Wyniki te są na pewno dobrym prognostykiem przed kolejnymi trudnymi meczami. Słowa uznania należą się także radomskim kibicom, którzy stworzyli świetną atmosferę podczas obu pojedynków, a dziś nie zawiedli nawet mimo tak wczesnej pory rozgrywania meczu.