Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Kolejna wygrana i fotel lidera dla bielszczanek

ORLEN Liga: Kolejna wygrana i fotel lidera dla bielszczanek

Siatkarki z Bielska-Białej po trzysetowej rywalizacji odesłały do szatni rywalki z Białegostoku. Tym samym bielszczanki nie tylko pozostają niepokonaną ekipą na parkietach ORLEN Ligi, ale także jedynym zespołem, który dotychczas nie pozwolił urwać sobie choćby seta.

Spotkanie pierwszej z ostatnią drużyną w tabeli po drugiej kolejce ORLEN Ligi rozpoczęło się po myśli przyjezdnych. Nieskuteczny atak Heleny Horki i błąd na siatce Joanny Wołosz pozwolił białostoczankom objąć dwupunktowe prowadzenie (6:4). Do pierwszej przerwy technicznej przewaga AZS-u zmalała o jedno "oczko" (8:7). W środkowym fragmencie seta inicjatywę w grze przejęła drużyna gospodarzy. Spora w tym zasługa Milady Bergrowej, która popisała się kilkoma skutecznymi serwisami (11:8). Gdy do tego rywalki dodały własne błędy i przewaga podopiecznych Wiesława Popika wzrosła do czterech punktów (16:12). Końcowe akcje premierowej partii toczyły się zdecydowanie pod dyktando BKS-u. Zespół gości próbował odpowiadać skutecznymi akcjami, ale gdy tylko zbliżył się do rywalek na dwa punkty (16:18), podopieczne trenera Popika szybko odbudowały przewagę (22:16). Ostatecznie miejscowe wygrały inauguracyjną odsłonę meczu 25:18, po udanym bloku Sylwii Pelc.

Druga partia rozpoczęła się od zaciętej walki o każdą piłkę, a wynik oscylował wokół remisu (3:3). Podobnie jak w poprzednim secie, na prowadzenie 6:4 odskoczyły podopieczne Czesława Tobolskiego. Tym razem zawdzięczały swoją przewagę autowej zagrywce Eweliny Sieczki i udanemu atakowi Natalii Kurnikowskiej. Wówczas sprawy w swoje ręce wzięła Elisa Cella. Włoska przyjmująca najpierw popisała się skutecznym blokiem, a po chwili dwie posłane do niej piłki w ataku zamieniła na punkt (8:6). Po pierwszej przerwie technicznej uwidoczniła się coraz większa przewaga miejscowych. Po asie serwisowym Joanny Wołosz o czas poprosił trener Tobolski (12:8). Słowa szkoleniowca podziałały mobilizująco na jego podopieczne, które po powrocie na parkiet zredukowały straty (11:12). Radość po stronie AZS-u nie trwała jednak długo. Po raz kolejny obecność na boisku zaznaczyła Elisa Cella. Jej skuteczna gra zarówno w bloku, ataku, jak i na zagrywce pozwoliła bielszczankom odbudować bezpieczną przewagę (15:11). Gdy prowadzenie Aluprofu wzrosło do sześciu punktów, wydawało się, że losy seta są już przesądzone (18:12). Tymczasem przyjezdne stać było na jeszcze jeden zryw, który pozwolił im doprowadzić do stanu 19:21. Na więcej nie pozwoliły jednak przeciwniczki. Atak z krótkiej Gabrieli Wojtowicz dał siatkarkom ze Śląska pierwszą piłkę setową (24:20), którą wykorzystała punktowym serwisem Elisa Cella (25:20).

Zawodniczki z Białegostoku nie załamały się porażką w dwóch pierwszych partiach, co udowodnił początek kolejnej odsłony meczu. Udana gra w bloku AZS-u i wygrana walka na siatce przez Sinead Jack przyczyniła się do wypracowania trzypunktowego prowadzenia przez drużynę gości (4:1). Na ripostę z drugiej strony siatki nie trzeba było długo czekać. Sprawy w swoje ręce wzięła Koleta Łyszkiewicz, która praktycznie w pojedynkę doprowadziła do wyrównania (5:5). Na pierwszą przerwę techniczną zespoły sprowadziła skuteczna kiwka Joanny Wołosz (8:7). Kolejny fragment seta do złudzenia przypominał ten sam moment w dwóch poprzednich partiach. Podopieczne Wiesława Popika powiększały przewagę (12:8), a rywalki stać było na pojedyncze zrywy, które pozwoliły częściowo odrobić straty (13:15). Po drugiej przerwie poświęconej na kosmetykę parkietu karty w grze rozdawała już tylko drużyna gospodarzy. Bardzo dobrze prezentowała się Koleta Łyszkiewicz, która punktowała zarówno w ataku, jak i bloku (22:15). Ostatecznie siatkarki BKS-u pozwoliły ugrać rywalkom w trzeciej partii zaledwie 16 "oczek". Tym samym bielszczanki, wygrywając trzecie z rzędu spotkanie w stosunku 3:0, nadal przewodzić będą stawce ORLEN Ligi co najmniej do czwartej kolejki.

MVP meczu: Koleta Łyszkiewicz (BKS Aluprof Bielsko-Biała)

BKS Aluprof Bielsko-Biała – AZS Białystok 3:0

(25:18, 25:20, 25:16)

BKS Bielsko-Biała: Bergrova (8), Horka (9), Wołosz (6), Pelc (3), Sieczka (5), Cella (10), Sawicka (libero) oraz Czypiruk-Solarewicz (4), M. Wojtowicz, G. Wojtowicz (2), Szymańska, i Łyszkiewicz (9)
AZS Białystok: Kurnikowska (3), Jack (8), Rzenno (4), Thompson (6), Cabajewska (2), Krystle (15), Bulbak (libero) oraz Polak, Tomsia i Chmiel (2)