Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Wika: Przespaliśmy dwa pierwsze sety

Marcin Wika: Przespaliśmy dwa pierwsze sety

fot. Cezary Makarewicz

W środę Delecta Bydgoszcz zadebiutuje w Pucharze CEV, dzisiejsze spotkanie ujawniło kilka ich bolączek. - Mieliśmy poważne kłopoty z przyjęciem, przez to nie skończyliśmy kilku piłek, a Politechnika konsekwentnie nas goniła - powiedział Marcin Wika.

Cezary Makarewicz: Delekcie nie udało się dobrze wejść w mecz. Co złożyło się na porażkę w pierwszych dwóch partiach?

Marcin Wika: – Ewidentnie przespaliśmy te dwa pierwsze sety, mieliśmy problemy w ataku, ale to nie jest tak, że tylko my zagraliśmy słabo, Politechnika zagrała naprawdę bardzo dobrą siatkówkę we wszystkich elementach.

Co zmieniło się przed trzecią partią? Wyszliście na boisko odmienieni. Było to spowodowane wskazówkami co do taktyki czy była to raczej mentalna przemiana?

– Myślę, że raczej mentalna, powiedzieliśmy sobie, że nie mamy już nic do stracenia i możemy tylko poprawić swoją grę. Udało nam się to, kiedy wróciliśmy na boisko, szkoda że wystarczyło to na jednego seta. Dziś Politechnika była ewidentnie lepszym zespołem i zasłużenie wygrała.

Właściwie to można powiedzieć, że na półtora seta, ponieważ na początku czwartej partii zagraliście bardzo dobrze i w powietrzu „wisiał” tie-break. Czym spowodowane było to, że to Politechnika wygrała w czwartej odsłonie i całym meczu?

– Mieliśmy poważne kłopoty z przyjęciem w pewnym momencie, przez to nie skończyliśmy kilku piłek, a Politechnika konsekwentnie nas goniła. Szkoda, że skończyło się to tak nieszczęśliwie dla nas, przez to dotknięcie siatki w ostatniej akcji.

Zaraz po sprawdzeniu akcji przez Politechnikę, dość żywiołowo dyskutowaliście z sędzią. Czy nie byliście pewni słuszności decyzji, chcieliście również to sprawdzić, czy może dowiedzieć się jaki błąd popełniliście?

– To była prośba o wyjaśnienie decyzji, konkretnie chcieliśmy dowiedzieć się, który z zawodników dotknął siatki, ale sędzia powiedział nam jedynie, że popełniliśmy błąd dotknięcia siatki.

Jakie nastroje panują w zespole przed środowym spotkaniem w Pucharze CEV?

– Na pewno nie tak to sobie wyobrażaliśmy, chcieliśmy dziś podtrzymać dobrą passę, wygrać po raz trzeci z rzędu i przystąpić z czystym kontem do tych rozgrywek, niestety nie udało się i teraz powinniśmy jak najszybciej zapomnieć o dzisiejszej porażce. Taki jest sport, musimy wziąć się w garść.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved