Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Lorenzo Bernardi: Jestem przekonany, że możemy grać lepiej

Lorenzo Bernardi: Jestem przekonany, że możemy grać lepiej

fot. archiwum

Jastrzębianie po zeszłotygodniowym potknięciu pewnie pokonali rywali z Gdańska. - Po meczu w Warszawie wiedzieliśmy, że musimy ciężko pracować, żeby poprawić naszą grę. Ten mecz jest pierwszym krokiem naprzód - mówił po spotkaniu Lorenzo Bernardi.

Siatkarze z Jastrzębia Zdroju pewnie pokonali Trefla Gdańsk, dopisując do swojego konta cenne trzy ‘oczka’ w ligowej tabeli. Podopieczni Lorenzo Bernardiego zgodnie przyznawali, że po niedzielnej porażce z AZS Politechniką Warszawską spotkanie z gdańszczanami było szczególnie istotne. – Oczywiście jesteśmy zadowoleni z wygranej. Nie musimy chyba mówić, jak ważny dla nas był ten mecz, szczególnie po porażce z Warszawą. Ale teraz myślimy już o kolejnym rywalu – podkreślał kapitan zespołu z Jastrzębia Zdroju – Michał Łasko.

Goście z Gdańska dotrzymywali co prawda kroku występującym w roli faworyta rywalom, jednak w decydujących fragmentach poszczególnych partii każdorazowo jastrzębianie, dochodząc do głosu, pokonywali rywali. Największą szansę podopieczni trenera Luksa mieli w trzeciej odsłonie meczu, na przestrzeni tej partii przyjezdni dość długo utrzymywali kontrolę nad przebiegiem zmagań, aby ostatecznie uznać wyższość przeciwników. Tym samym po porażce 0:3 Lotos Trefl Gdańsk wyjeżdżał z Jastrzębia Zdroju bez jakichkolwiek punktów, mając po 3. kolejce rozgrywek niechlubną statystykę trzech spotkań rozegranych, zakończonych porażkami 0:3. Rozczarowania porażką nie krył kapitan gdańszczan. – Przede wszystkim gratuluję wygranej drużynie przeciwnej, a jeśli chodzi o nas, to zaprezentowaliśmy się nie najlepiej, zagraliśmy po prostu źle i musimy poprawić naszą grę przed najbliższymi spotkaniami – podkreślał Grzegorz Łomacz.

Od gratulacji skierowanych w kierunku rywala pomeczową konferencję prasową rozpoczął także szkoleniowiec ekipy z Gdańska – Dariusz Luks. – Chciałbym przede wszystkim pogratulować zwycięstwa drużynie z Jastrzębia Zdroju. Nasz zespół z takim rywalem jak Jastrzębski Węgiel musi grać na 100%, mieliśmy przestoje i to zaważyło z jednej i drugiej strony. Wydaje mi się, że z naszej strony to była taka rwana siatkówka – podkreślał trener przyjezdnych. Więcej powodów do satysfakcji miał Lorenzo Bernardi.Po ostatnim meczu w Warszawie wiedzieliśmy, że musimy ciężko pracować, żeby poprawić naszą grę – zaznaczył włoski trener zespołu z Jastrzębia Zdroju, dodając: – Jestem przekonany, że możemy grać lepiej, a ten mecz jest pierwszym krokiem naprzód. Teraz koncentrujemy się już na środowym spotkaniu rozgrywanym w ramach Pucharu CEV, to będzie wyjątkowo ważny mecz – zakończył szkoleniowiec jastrzębian.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved