Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: TKS wygrywa za 2 punkty

II liga M: TKS wygrywa za 2 punkty

W czwartej kolejce II ligi mężczyzn grupy 2 TKS Nascon Kopex Tychy zdobył dwa cenne punkty. Spotkanie to było prawdziwym sprawdzianem dla tyskich siatkarzy, którzy na bardzo trudnym terenie w Głuchołazach pokonali miejscową Juvenię 3:2.

Gospodarze postawili tyskim zawodnikom niezwykle ciężkie warunki, a na wypełnionej po brzegi, głośnej hali w Głuchołazach przyjezdnym drużynom nie gra się komfortowo. W pierwszym secie TKS narzucił swój styl gry i bez większych problemów zwyciężył pewnie 25:14. W drugiej partii gra nie układała się tak, jakby tego chcieli tyscy siatkarze. TKS popełniał sporo błędów, zrezygnował z gry środkiem, mimo iż tego dnia kapitalnie spisywał się Karol Kupisz, który kończył prawie każdy swój atak, radząc sobie z wysokimi środkowymi z Głuchołaz. Tego seta zwyciężyła Juvenia 25:18.

W trzeciej odsłonie tego spotkania podrażnieni niepowodzeniem w poprzednim secie tyszanie zagrali zdecydowanie agresywniej w ataku, a także w polu zagrywki, gdzie świetną serię zanotował Marcin Owczarski , dzięki czemu goście zwyciężyli 25:22. W czwartym secie przegrali 22:25, pomimo tego, że prowadzili od początku tej odsłony. Tie-break zaczął się bardzo nieciekawie dla tyskiej drużyny, bo przegrywała już 1:5, jednak siatkarze TKS-u po raz kolejny pokazali charakter, znacznie poprawili swoją grę i zwyciężyli 15:12. Tyska drużyna musiała sobie radzić bez kapitana Marcina Kozioła i Michała Dytko, którzy z powodu drobnych urazów nie mogli wystąpić w tym spotkaniu.

Juvenia Wakment Głuchołazy – TKS Nascon Kopex Tychy 2:3
(15:25, 25:18, 14:25, 25:22, 12:15)