Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Kto nie wygrywa 3:0…

II liga M: Kto nie wygrywa 3:0…

W Katowicach emocji nie brakowało. Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych, mimo prowadzenia 2:0 w setach, przegrali z miejscowym Spodkiem 2:3. Poza pierwszą i ostatnią partią, pozostałe były wyrównane i rozstrzygały się dopiero w końcówkach.

Pierwsza partia potoczyła się tak, jak oczekiwali tego kibice Victorii. Wałbrzyszanie od początku narzucili własny rytm gry, a gospodarze nie potrafili sprostać Victorii. Set bez historii zakończył się wynikiem 25:16 dla gości. W drugiej partii z nieco lepszej strony zaprezentowali się miejscowi, którzy momentami stawiali opór bardziej doświadczonej drużynie z Wałbrzycha. W końcowych momentach seta Victoria potrafiła odskoczyć na kilka punktów przewagi i wygrać do 22.

Problemy wałbrzyskich siatkarzy rozpoczęły się w trzeciej partii. Set był niezwykle wyrównany, choć to gospodarze wciąż minimalnie prowadzili. Katowice prowadziły nawet 23-19, ale podopieczni Marka Olczyka zdołali tę różnicę zniwelować, ale tym razem w końcówce seta więcej zimnej krwi zachował Spodek i wygrał do 26. Czwarty set był również niezwykle zacięty. Lepiej weszli w niego miejscowi, którzy wypracowali 4 punkty przewagi, lecz wałbrzyszanie znów zdołali doścignąć rywala. W końcowych fragmentach Victoria prowadziła 22:20 i wydawało się, że jest na dobrej drodze, by w Katowicach wygrać. Tak się jednak nie stało, bowiem goście popełnili kilka bardzo prostych błędów i seta przegrali do 23. Decydująca partia ułożyła się po myśli Spodka. Katowice prowadziły 4:0 i tę przewagę utrzymały do końca seta.

Spodek Katowice – Victoria Wałbrzych 3:2
(16:25, 22:25, 28:26, 25:23, 15:10)