Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Krispol za silny dla GTPS

II liga M: Krispol za silny dla GTPS

GTPS Gorzów Wielkopolski przegrał 1:3 z Krispolem we Wrześni. Gorzowscy siatkarze dobrze zagrali tylko w inauguracyjnej partii, w której wygrali 25:17. Następne trzy sety padły łupem faworyzowanych gospodarzy, którzy zapisali na swoje konto trzy punkty.

Gorzowianie dobrze rozpoczęli zmagania drugoligowe. W pierwszym spotkaniu drużyna GTPS-u pokonała na wyjeździe LO MS Świnoujście 3:0. Równie dobry start zanotował rywal gorzowian – Krispol Września, który wygrał pewnie 3:0 z Orłem w Międzyrzeczu. Krispol to bardzo silny zespół, który celuje w awans, jednak gorzowianie nie wystraszyli się tego spotkania i zaczęli mecz od wygranego seta 25:17. GTPS napędzali doświadczeni Paweł Maciejewicz i Krzysztof Kocik.

W kolejnych dwóch setach coś się zacięło i ekipa Patryka Wojtysiaka (grał w poprzednim sezonie w GTPS) wygrała pewnie do 19 i 14. W czwartej partii gorzowski zespół długo prowadził, jednak to goście w końcówce nie popełniali błędów i wygrali tę partię do 22, a także cały mecz 3:1.

Gorzowianie jak na razie po dwóch kolejkach mają na koncie jedno zwycięstwo oraz jedną porażkę.

Krispol Września – GTPS Gorzów 3:1
(17:25, 25:19, 25:14, 25:22)

GTPS: Maciejewicz, Kocik, Janas, Markiewicz, Zborowski, Paniączyk, Miszczak (libero) oraz Staniucha i Sokołowski