Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: ŁKS Łódź pokonał w Warszawie zespół AZS AWF

II liga K: ŁKS Łódź pokonał w Warszawie zespół AZS AWF

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź w swoim drugim ligowym meczu po raz drugi zwyciężyły. Tym razem łodzianki pokonały w Warszawie zespół AZS AWF UKSW 3:0, chociaż w trzecim secie przeciwniczki postawiły im trudne warunki.

Łodzianki po wygranej na inaugurację z Łaskovią Łask jechały do Warszawy z postanowieniem zdobycia trzech punktów. Cel został zrealizowany, chociaż niewiele brakowało, by przez własne błędy ŁKS przegrał przynajmniej jednego seta. Po wyrównanym początku pierwszej partii siatkarki ŁKS szybko zaczęły osiągać przewagę, głównie dzięki niezwykłej skuteczności ataku. Nie do zatrzymania na lewym skrzydle była Katarzyna Buchalska, skutecznie też ze środka atakowała Paulina Rolińska i goście szybko odskoczyli na 12:8. Potem jednak zespół AZS AWF próbował odrabiać straty, ale zbliżał się na maksymalnie dwa punkty do rywalek. Potem jednak skutecznie zaatakowała Sylwia Grobys, a Natalia Chrzanowska nie dała szans zagrywką Julii Gruszeckiej i na tablicy wyników widniał remis 19:19. To jednak było wszystko, na co było stać warszawianki w tym secie. Po skutecznym ataku Buchalskiej na zagrywkę weszła Katarzyna Machnicka i… pozostała tam do końca partii. Łodzianki postawiły skuteczny blok, a siatkarki AZS AWF, próbując go minąć, raz po raz myliły się w ataku i przegrały do 19.

Drugi set rozpoczął się o wiele lepiej dla gospodarzy. Warszawianki po błędach rywalek w przyjęciu, skutecznych atakach Marty Owusu i Pauliny Brzoski prowadziły już 9:5. Trener ŁKS wprowadził na boisko Patrycję Lipińską i czekał, aż jego zawodniczki złapią właściwy rytm gry. Nie musiał czekać długo – łodzianki szybko odrobiły straty i to trener Andrzej Ojrzanowski poprosił o przerwę. Wyrównana walka trwała jeszcze do stanu po 14, a potem w polu zagrywki pokazała się Julia Gruszecka. W jednym ustawieniu łodzianki zdobyły sześć punktów – punkty zdobywały Karolina Suwińska, Katarzyna Buchalska, a dwoma asami serwisowymi popisała się Gruszecka. Warszawianki nie potrafiły sobie poradzić z zagrywką gości, a seta wygraną do 17 zakończyła atomowym uderzeniem Julia Gruszecka.

W trzecim secie łodzianki ostro wzięły się do pracy. Znów wykorzystały błędy w przyjęciu rywalek, kilkoma niezwykle trudnymi serwisami popisała się Patrycja Lipińska. Przy stanie 14:8 dla ŁKS wydawało się, że biało-czerwono-białe szybko zakończą to spotkanie. Wtedy jednak do walki zerwały się gospodynie i ku zaskoczeniu wszystkich nie tylko odrobiły straty, ale nawet wyszły na prowadzenie. Dwoma skutecznymi blokami popisała się Katarzyna Brzoska, skutecznie atakowały Katarzyna Fiuk i Marta Owusu, a łodzianki popełniały błąd za błędem. W pewnym momencie powstało zamieszanie przy stoliku sędziowskim, trener AZS AWF reklamował błędny wynik i ta przerwa wybiła warszawianki z rytmu. ŁKS wrócił do gry i doświadczenie zawodniczek z Łodzi okazało się decydujące w końcówce. Na boisko powróciła Katarzyna Machnicka, łodzianki odrobiły straty. W końcówce najpierw skutecznie zaatakowała Karolina Suwińska, potem w ataku pomyliła się Sylwia Grobys, a seta skończyła najskuteczniejsza w tym meczu Katarzyna Buchalska. ŁKS wygrał 25:22 i zanotował na swoim koncie kolejne trzy punkty. – Moje zawodniczki, zdobywając osiem punktów z rzędu w trzecim secie, chyba zbyt szybko uwierzyły, że już mają tę partię wygraną – mówił po meczu trener AZS AWF Andrzej Ojrzanowski. Szkoleniowiec warszawskiego zespołu nie mógł w tym spotkaniu skorzystać z czterech swoich zawodniczek, które wyeliminowały sprawy zdrowotne i organizacyjne. Trener ŁKS był bardziej zadowolony z wyniku niż gry swoich podopiecznych. – Nie może nam się zdarzać, że tracimy osiem punktów z rzędu. W meczu z silniejszym przeciwnikiem takie sytuacje mogą skończyć się dla nas o wiele gorzej – zauważył Michał Cichy.

Łodzianki w kolejną sobotę podejmować będą we własnej hali UKS Ozorków. Akademiczki z AWF w wyjazdowym spotkaniu zmierzą się z beniaminkiem, Perłą Złotokłos.

AZS AWF UKSW Warszawa – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(19:25, 17:25, 22:25)

AZS AWF: Grobys (10 pkt.), Chrzanowska (1), Owusu (9), Fiuk (12), Brzoska (6), Płuciennik, Dudek (libero) oraz Podkalicka, Skiba (libero) i Woińska (1)
ŁKS: Rolińska (7), Suwińska (7), Gruszecka (5), Buchalska (15), Machnicka, Wołoszyn (11), Markiewicz (libero) oraz Lipińska (1), Żmudzińska i Kłodzińska