Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Derby Warszawy dla AZS Lingwistycznej Szkoły Wyższej

II liga K: Derby Warszawy dla AZS Lingwistycznej Szkoły Wyższej

W sobotnie popołudnie w hali OSiR Włochy przy ulicy Gładkiej 18 naprzeciw siebie stanęły dwa zaprzyjaźnione warszawskie zespoły. Zespół AZS Lingwistycznej Szkoły Wyższej podejmował zespół AZS Politechniki Warszawskiej.

Dla gości był to mecz inauguracyjny w rozgrywkach ligowych w tym sezonie, ponieważ w I kolejce drużyna Roberta Strzałkowskiego pauzowała.

Pierwsze piłki pierwszego seta należały do AZS Lingwistycznej Szkoły Wyższej, po których zespół Agaty Szustowicz szybko objął prowadzenie 5:2, wtedy to trener inżynierek poprosił o pierwszy czas dla swojego zespołu. Po przerwie inicjatywę w grze przejął zespół Politechniki, obejmując prowadzenie 11:7, wtedy o czas poprosiła trenerka gospodyń spotkania. Po przerwie gra AZS LSW zdecydowanie się poprawiła i to gospodynie odskoczyły rywalkom na trzy punkty (20:17), a w końcowym rozrachunku na pięć punktów, wygrywając pierwszą partię 25:20.

Drugi set, dzięki bardzo dobremu przyjęciu Aleksandry Różanki i Marty Staszewskiej, to szybkie objęcie prowadzenia przez zespół AZS LSW (9:4). Wysoka skuteczność gospodyń w ataku to zwiększenie przewagi do sześciu punktów. Przy stanie 18:12 trener gości poprosił o czas, po którym w szeregi AZS Politechniki wstąpił nowy duch walki i gra się wyrównała. Jednak zdobyta przez AZS LSW przewaga pozwoliła kontrolować przebieg tej partii i odnieść pewne zwycięstwo kolejny raz 25:20.

Trzeci set to już spokojna gra zespołu AZS Lingwistycznej Szkoły Wyższej i stale rosnąca przewaga (11:7, 19:13). Duże słowa uznania dla przyjmujących, dzięki którym rozgrywające Marta Grzanka i Sylwia Pilarek mogły spokojnie uruchamiać ataki ze wszystkich stref boiska. Tak poukładana gra umożliwiła rozegranie dużej ilości piłek do środkowych Anety Gancarczyk i Magdaleny Furdal. Warto tu podkreślić, iż w trzech rozegranych setach para środkowych AZS LSW zdobyła łącznie 17 punktów! Trzeci set zakończył się wynikiem 25:19.

AZS Lingwistyczna Szkoła Wyższa – AZS Politechnika Warszawska 3:0

(25:20, 25:20, 25:19)

AZS LSW Warszawa: Woźniak, Ilewicz, Gancarczyk, Sekutowska, Grzanka, Tekiel, Różanka (libero) oraz Furdal, Tokarska, Pilarek i Staszewska

AZS Politechnika Warszawska: Sibiga, Mielczarek, Scecewicz, Zaciek, Doktorska, Szcześnik, Snopkiewicz (libero) oraz Bronisz, Gurtowska, Szerszeńska, Semeniuk i Pietrzyńska