Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Czwarte zwycięstwo Jedynki Aleksandrów Łódzki

I liga K: Czwarte zwycięstwo Jedynki Aleksandrów Łódzki

Czwarte zwycięstwo z rzędu w I lidze odniosły podopieczne Mariusza Bujka i są niekwestionowanym liderem rozgrywek. Tym razem Jedynka pewnie pokonała Spartę 3:0. Warszawianki jedynie w trzecim secie nawiązały wyrównaną grę.

Przyjezdne wiedziały, że o wygranie choćby seta w Aleksandrowie Łódzkim będzie bardzo trudno. Sparta przegrała w sobotę z faworyzowaną Jedynką 0:3. Dla warszawskiej drużyny była to czwarta z rzędu porażka, spartanki do tej pory nie wygrały ani jednego seta. Wynik 3:0 dla Jedynki nie jest zaskoczeniem, ponieważ drużyna z Aleksandrowa Łódzkiego jest liderem, a Sparta okupuje ostatnią pozycję w tabeli.

W trzeciej partii drużyna gości nawiązała wyrównaną grę i w pewnym momencie wygrywała 21:19. Lepiej funkcjonował blok i przyjęcie, które tak zawodziło w poprzednich spotkaniach. Trener gospodyń Mariusz Bujek wziął dwa czasy z rzędu i jego podopieczne zdobyły sześć punktów, tracąc tylko jeden.

Szansę na przełamanie bardzo złej passy Sparta będzie miała w sobotę w stolicy. W hali przy Lindego podopieczne Marka Hertela podejmą o godzinie 15:00 AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Ten zespół w czwartej kolejce  wygrał 3:0 z SMS Sosnowiec.

Jedynka Aleksandrów Łódzki – MUKS Sparta Warszawa 3:0
(25:13, 25:16, 25:22)