Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Elżbieta Skowrońska: Mamy walczyć o mistrzostwo Polski

Elżbieta Skowrońska: Mamy walczyć o mistrzostwo Polski

fot. Mirosław Stroński

MKS Dąbrowa Górnicza jest jak na razie niepokonany w ORLEN Lidze, wczoraj przekonał się o tym zespół Atomu. - Naszym celem jest oczywiście medal, mamy zespół na tyle mocny, że mamy walczyć o mistrzostwo Polski - powiedziała po spotkaniu Elżbieta Skowrońska.

Za wami dobra gra w ORLEN Lidze, trzy wygrane z rzędu. Ta ostatnia nie byle kim, bo z obrońcą tytułu mistrzowskiego. Potwierdzacie dobre przygotowanie do sezonu.

Elżbieta Skowrońska: – Na razie cieszymy się z tego, że to wygląda tak, jak wygląda, cieszymy się z wyników i z trzech punktów. Oby było tak dalej, bo do play-off jeszcze bardzo daleko, ale życzyłabym sobie, żebyśmy wtedy były w takiej formie.

Z roku na rok gracie coraz lepiej, zajmujecie wyższe lokaty. Czyli w tym sezonie coś więcej niż brązowy medal?

– Naszym celem oczywiście jest medal. Mamy zespół na tyle wzmocniony, że mamy walczyć o Mistrzostwo Polski – tak nam prezes zapowiedział. Ale wiadomo, piłka jest okrągła, zobaczymy co będzie. Na razie cieszymy się z tego co jest i tak naprawdę skupiamy się na danym meczu, który jest przed nami.

W środę rozpoczynacie walkę w LM z zespołem ze Stambułu, gdzie faworytem nie jesteście. Jaki cel na to spotkanie?

– Na to spotkanie mamy taki cel, aby wyjść i po prostu walczyć. Jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli, będziemy się cieszyć, jeżeli nie, to na pewno nie załamiemy rąk.

W tym sezonie czeka was duża dawka spotkań w ORLEN Lidze i Lidze Mistrzyń, z którą wiążą się nierzadko długie podróże. Jak zamierzacie to pogodzić?

– Nie wiem, na pewno będzie ciężko. Myślę, że nie da się wszystkiego pogodzić, przyjdą zapewne także chwile słabości. Obyśmy je w miarę dobrze zwyciężyły i przeszły obok tego tak, można powiedzieć, obojętnie, żeby się nie załamywać w tych trudnych momentach.

Poprzednie występy MKS-u w Lidze Mistrzyń były udane. Jakie twoim zdaniem są szanse, aby to powtórzyć?

– Nie wiem, naprawdę. Proszę mnie zapytać po trzech pierwszych meczach, wtedy będę w stanie co nieco powiedzieć.

Rozmawiał Kamil Marszałek (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved