Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Effectorowi przypasowała nowa hala w Częstochowie

PlusLiga: Effectorowi przypasowała nowa hala w Częstochowie

Siatkarzom Effectora Kielce wyśmienicie grało się w nowej hali AZS-u Częstochowa. Przyjezdni zdobyli w niej swoje pierwsze oczka w tym sezonie, wywożąc spod Jasnej Góry komplet punktów. Akademicy nie zdołali w tym pojedynku wygrać nawet seta.

Dobry okres gry Kaczyńskiego i Lisinaca na siatce pozwolił gospodarzom objąć prowadzenie na początku pojedynku 6:1. Po pierwszej przerwie technicznej, na której akademicy prowadzili czterema oczkami, przyjezdni zaczęli powoli łapać swój rytm gry. Dodatkowo Hebda najpierw został zatrzymany przez kielecki blok, a następnie uderzył w aut, przez co ekipa trenera Kardosa miała już tylko dwa punkty nadwyżki (12:10), natomiast kontra przyjezdnych odjęła od różnicy kolejne oczko (13:14). Po drugiej przerwie technicznej gospodarze zatrzymali w natarciu Dangera, co zaowocowało trzypunktowym ponownym prowadzeniem 17:14, które podwyższyła kontra Serba (19:15). Brak skuteczności w częstochowskiej drużynie od razu odbił się na wyniku, kielczanie wykorzystali każdą okazję i wyrównali po 20. Kolejne błędy akademików wyprowadziły przyjezdnych na prowadzenie i to Effector stanął pierwszy przed szansą zakończenia seta. Gospodarze bronili się jak mogli, jednak po długiej grze na przewagi zimnej krwi w polu zagrywki nie stracił Penczew, który zakończył odsłonę.

Również w drugim secie, tak jak w partii otwarcia, gospodarze wysunęli się na prowadzenie, choć nie było ono już tak wyraźne jak wcześniej. Po błędzie po stronie kielczan oraz kontrze Kaczyńskiego było 7:3. Kłopoty w przyjęciu ekipy trenera Kardosa od razu zmieniły sytuację na boisku. Jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną goście zbliżyli się na jeden punkt, mieli nawet piłkę w górze na wyrównanie, jednak wtedy blokiem skutecznie popracowali akademicy. Kolejne zatrzymane zbicie gości oraz kontra Hebdy przywróciły po stronie AZS-u cztery punkty prowadzenia (10:6), jednak błędy miejscowych od razu zapisały dwa kolejne punkty na koncie Effectora. Seria bloków na Dangerze pozwoliła częstochowianom ponownie odskoczyć, do tego goście zaczęli się mylić i różnica dzieląca obie drużyny wynosiła już sześć punktów (14:8). Takie prowadzenie utrzymało się do drugiego czasu technicznego. Po nim okres dobrej gry kielczan, zwłaszcza za linią dziewiątego metra, sprawił, że do odrobienia Effectorowi pozostał tylko punkt (16:17). Okres wyrównanej gry zakończył w polu zagrywki Hebda, którego mocne uderzenia sprawiły rywalom wiele problemów i wyprowadziły AZS na prowadzenie 23:20. Nieskończone ataki Kaczyńskiego szybko zmieniły obrót sprawy, na tablicy wyników widniał remis, a po kolejnym bloku na zawodniku AZS-u to goście mieli pierwszą piłkę setową, którą wykorzystał w pierwszym uderzeniu Staszewski, atakując z kontry.

Dwie przegrane w końcówkach partie odbiły się na grze akademickiego zespołu w pierwszych akcjach trzeciej odsłony. Brak skuteczności częstochowian wykorzystali od razu siatkarze Effectora, którzy wyszli na prowadzenie 7:3 – po bloku na Hebdzie. Długo gospodarze nie mogli zniwelować strat, dopiero Kaczyński swoim atakiem i blokiem zbliżył swój zespół na dwa oczka strat (11:13). Jednak ponownie niewykorzystane szanse akademików obróciły się przeciwko nim i to Effector schodził na drugą przerwę techniczną, prowadząc 16:12. Gospodarze walczyli do końca, stopniowo zmniejszając różnicę, a po skutecznej akcji w bloku wyrównali po 18, chwilę później wychodząc na prowadzenie 19:18. Końcówka ponownie lepiej wypadła w wykonaniu gości, którzy zakończyli cały pojedynek, blokując Hebdę.

MVP: Adrian Staszewski (Effector Kielce)

AZS Częstochowa – Effector Kielce 0:3
(27:29, 24:26, 23:25)

AZS: Hunek (3), Lisinać (12), Murek (2), Kaczyński (16), Hebda (12), Janusz (1), Bik (libero) oraz Marcyniak, Stelmach, Bociek (8) i Szlubowski (1)
Effector: Zniszczoł (7), Staszewski (10), Kokociński (6), Danger (7), Penczew (8), Kozłowski (1), Sufa (libero) oraz Milczarek (6), Józefacki (8) i Pająk (2)