Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Muszynianka nie dała szans Legionovii

ORLEN Liga: Muszynianka nie dała szans Legionovii

Lekko, łatwo i przyjemnie, no może z wyjątkiem trzeciego seta, siatkarki Muszynianki Muszyna pokonały Legionovię Legionowo. O skali wygranej najlepiej świadczy liczba małych punktów, które zdobyły siatkarki z Legionowa - było ich zaledwie 42.

Początek meczu można zaliczyć do wyrównanych jedynie do stanu 3:3. Następne akcje kończyły się szczęśliwie dla gospodyń, które szybko zbudowały przewagę sięgającą na pierwszej przerwie technicznej pięciu punktów. Przerwa pozytywnie wpłynęła na przyjezdne, które zniwelowały przewagę do jednego oczka (8:9). Na więcej muszynianki beniaminkowi nie pozwoliły. Siatkarki z Muszyny ponownie zbudowały sobie przewagę (13:8), a na drugiej przerwie technicznej mineralne posiadały już bezpieczną, sześciopunktową przewagę (16:10). Gospodynie kontrolowały przebieg seta, konsekwentnie powiększając swoją nadwyżkę (18:10, 22:12). Ostatni punkt seta zdobyła atakiem z obejścia Eleonora Dziękiewicz.

Druga partia rozpoczęła się po myśli Banku BPS Muszynianki Fakro, który szybko wyszedł na prowadzenie 4:1, a na pierwszej przerwie technicznej podopieczne Bogdana Serwińskiego prowadziły 8:4. Mineralne utrzymywały cały czas przewagę (13:5), a druga przerwa techniczna odbywała się, gdy na tablicy widniał wynik 16:7 dla gospodyń. Po przerwie w pole zagrywki powędrowała Helene Rousseaux, która bardzo dobrze radziła sobie w tym elemencie, o czym świadczy seria muszyńskiego klubu, który wyszedł na prowadzenie 22:7. Mineralne nie oddały tak potężnej przewagi, wygrywając jeszcze pewniej niż w pierwszej partii, 25:11.

Na początku trzeciej odsłony przyjezdne odskoczyły gospodyniom na dwa punkty (3:1, 4:2). Muszynianki jednak bardzo szybko wyrównały 4:4, a na pierwszej przerwie technicznej zawodniczki prowadziły 8:6. Po powrocie na parkiet powiększała się przewaga wicemistrzyń kraju (11:6, 13:9). Zawodniczki z Legionowa odrobiły straty, wyrównując 14:14. Muszynianki straciły płynność gry, a akcje, które tworzyły, były nerwowe. Na drugiej przerwie technicznej gospodynie prowadziły 16:15. Po przerwie siatkarki Bogdana Serwińskiego zdobyły przewagę (20:17), której nie oddały do końca seta.

Muszynianka Muszyna – Siódemka Legionovia Legionowo 3:0
(25:12, 25:11, 25:19)

Muszynianka: Werblińska (1), Dziękiewicz (7), Bednarek-Kasza (7), Popović (13), Kasprzak (7), Serena (4), Maj (libero) oraz Sieradzan (1), Kaczmar (2), Gajgał-Anioł (6), Rousseaux (8) i Jagieło (3)
Legionovia: Sołodkowicz (3), Skorupa (1), Gierak (1), Maciejczyk (3), Łukaszewska (2), Marinova, Siwka (libero) oraz Bawoł (1), Chojnacka (2), Michailenko (9) i Jóźwicka (3)