Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Mistrzynie Polski rozbite w Dąbrowie Górniczej

ORLEN Liga: Mistrzynie Polski rozbite w Dąbrowie Górniczej

Siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza zakończyły spotkanie z mistrzem Polski Treflem Sopot z miażdżącą przewagą. Dąbrowianki rozbiły przeciwniczki i wygrały w trzech odsłonach, w pierwszej nie pozwalając im wyjść z 10 punktów.

Premierowa odsłona spotkania pomiędzy MKS Dąbrowa Górnicza a Treflem Sopot rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodyń, które objęły prowadzenie 6:2 po dwóch dobrych serwach Ivany Plchotovej. Wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener Jerzy Matlak, lecz przerwa ta niczego nie zmieniła i dąbrowianki powiększyły przewagę do sześciu „oczek” (9:3) po asie serwisowym Joanny Kaczor. Sopocianki miały kłopoty z przyjęciem zagrywki i nie kończyły ataków z pierwszego tempa. Grające na wysokim poziomie gospodynie raz za razem powiększały swoje prowadzenie i na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:5. Siatkarki Trefla były bezradne, popełniały błędy własne i nie potrafiły przeciwstawić się swoim rywalkom. Ekipa z Sopotu była odrzucana od siatki i myliła się w każdym elemencie gry, a liczne zmiany w składzie, jakich dokonał szkoleniowiec Jerzy Matlak, niczego nie wniosły. Set ten zakończył się wysokim zwycięstwem MKS-u 25:9, a ostatni punkt zdobyła Natalia Nuszel.

W drugiej odsłonie spotkania podopieczne trenera Waldemara Kawki, podobnie jak w pierwszym secie, przejęły inicjatywę na boisku i dosyć szybko objęły prowadzenie 8:3. Ta przewaga była skutkiem bardzo dobrej gry gospodyń w obronie oraz w ataku. Po przerwie technicznej Trefl zdobył dwa punkty z rzędu po sprytnej zagrywce Noris Cabrery i było 9:7 dla miejscowych, wydawało się wówczas, że mecz będzie bardziej wyrównany, nic takiego się jednak nie stało. Kolejne punkty zdobyły dąbrowianki za sprawą Ivany Plchotowej, Mai Tokarskiej oraz Joanny Kaczor. Siedmiopunktowa przewaga (17:10) rozkojarzyła miejscową ekipę, która straciła cztery punkty z rzędu po kąśliwej zagrywce Anny Podolec. Wówczas przy stanie 17:14 o czas poprosił trener brązowych medalistek Waldemar Kawka i jak się później okazało – było to dobre posunięcie, ponieważ MKS powiększył przewagę po raz kolejny do pięciu punktów po asie serwisowym Natalii Nuszel. Kolejny przestój drużyny z Zagłębia sprawił, że miejscowa drużyna miała przewagę zaledwie dwóch punktów nad Treflem (21:19). Końcówkę seta lepiej rozegrały zawodniczki gospodarzy, które wygrały tę partię w stosunku 25:22, po punktowym ataku Joanny Kaczor.

Aby myśleć o przedłużeniu rywalizacji w tym spotkaniu, drużyna znad Bałtyku musiała wygrać trzecią partię tego meczu. Przy stanie 3:1 dla MKS-u o czas poprosił trener Jerzy Matlak, który mobilizował swoje zawodniczki do lepszej gry. Sopocianki doprowadziły do wyrównania i po błędzie własnym Natalii Nuszel objęły prowadzenie 7:5. Gospodynie nie pozostały dłużne i szybko doprowadziły do wyrównania 7:7, a po serii zagrywek Natalii Nuszel było 12:9. Zawodniczki Trefla sprawiały wrażenie, jakby pogodziły się z porażką i seryjnie traciły punkty. Po asie serwisowym Mai Tokarskiej było 16:9 i wiadomym stało się, że Trefl nie jest w stanie wygrać tego seta. Przyjezdne próbowały pojedynczymi akcjami odwrócić losy tego pojedynku, lecz było to za mało na dobrze grający MKS. Mocna zagrywka oraz gra z kontry były decydującymi elementami, które przesądziły o wygranej dąbrowskiej drużyny. Ostatni punkt w tym spotkaniu zdobyła atakiem ze skrzydła Joanna Staniucha-Szczurek i MKS wygrał 3:0.

MVP: Natalia Nuszel (MKS Dąbrowa Górnicza)

MKS Dąbrowa Górnicza – Trefl Sopot 3:0
(25:9, 25:22, 25:19)

MKS: Tokarska (8), Kaczor (16), Dirickx (2), Nuszel (13), Staniucha-Szczurek (10), Plchotova (8), Strasz (libero)
Trefl: Coimbra (1), Bełcik (2), Podolec (8), Szeluchina (5), Łukasik (1), Rourke (5), Zenik (libero) oraz Pykosz (4), Wilk (1), Kwiatkowska (4), Cabrera (5) i Kaczorowska (1)