Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Czy Impel Wrocław wreszcie „zaskoczy”?

ORLEN Liga: Czy Impel Wrocław wreszcie „zaskoczy”?

fot. archiwum

W 3. kolejce ORLEN Ligi naprzeciw siebie staną drużyny, które do tej pory kompletnie zawodzą swoich kibiców. We Wrocławiu Impel, zajmujący 9. lokatę, podejmie ósmy team - Budowlanych Łódź. Dla obu ekip będzie to mecz o pierwsze ligowe punkty w sezonie.

Przed sezonem Impel Wrocław został okrzyknięty drużyną, która w tegorocznej ORLEN Lidze będzie bić się o miejsce w najlepszej czwórce ligi. Do drużyny ściągnięto zawodniczki „z nazwiskami”, jak choćby Holenderkę Kim Staelens, środkową Vesna Djurisić czy naszą krajankę Patrycję Polak. Do spółki z gwiazdami, które w zespole już występowały (Rosner, Pyziołek, Mroczkowska), miała być to „paka”, która zawojuje polską ekstraklasę. Trzeba jednak przyznać, że balon zamiast być gotowy do wysokich lotów, jak na razie ma problemy z oderwaniem się od ziemi. Porażka 0:3 z PTPS Piła na rozpoczęcie rozgrywek mogła być wypadkiem przy pracy, ale wyjazdowa przegrana 1:3 z Pałacem Bydgoszcz w tej kategorii już się nie mieści.

W składzie Budowlanych Łódź również zaszły gruntowne zmiany kadrowe. Z zespołu odeszły m.in. Anita Kwiatkowska, Katarzyna Mróz i Helene Rousseaux, czyli siatkarki, które decydowały o obliczu zespołu. W ich miejsce udało się zakontraktować znane na polskim rynku Sylwię Pycię i Magdalenę Piątek, a także reprezentantkę USA – Courtney Thompson. W przypadku łodzianek również wydawało się, że skompletowano skład, który może w lidze namieszać i trochę poprzeszkadzać możnym ORLEN Ligi. Jak na razie życie weryfikuje te przypuszczenia dosyć brutalnie – 0:3 we własnej hali z BKS-em Bielsko-Biała oraz 1:3 na parkiecie MKS-u Dąbrowa Górnicza. Zerowy dorobek punktowy i tylko jeden ugrany set to zdecydowanie nie osiągnięcia, jakie po dwóch kolejkach chcieli na koncie łodzianek widzieć ich fani.

Spotkanie we Wrocławiu będzie bardzo ważnym meczem dla obu ekip. Najważniejszą rzeczą będzie zdobycie pierwszych ligowych punktów w tym sezonie i niewykluczone, że cel ten osiągną oba zespoły. Nie pomyli się na pewno ten, kto powie, iż podział punktów nie zadowoli trenera Rafała Błaszczyka. Szkoleniowiec wrocławianek ma jasno sprecyzowany cel – znalezienie się w czwórce ORLEN Ligi i wygrana za 3 „oczka” z Budowlanymi na pewno jest, co prawda spóźnionym, pierwszym krokiem w tym kierunku. Co można powiedzieć o drugiej stronie? Łodzianki nie mają aż tak wygórowanych celów na ten sezon, ale zwycięstwo nad teamem, który miał kąsać i naciskać Muszynę, Sopot czy Dąbrowę Górniczą, zdecydowanie podniósłby morale zespołu.Jedyne, co trzeba teraz zrobić, to mieć nadzieję, iż rywalizacja wrocławsko-łódzka będzie dla kibiców bardzo atrakcyjna i po prostu – niech wygra lepszy!

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved