Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Ruciak: Było dużo błędów w naszej grze

Michał Ruciak: Było dużo błędów w naszej grze

fot. archiwum

- Co do poziomu gry, to mamy nad czym myśleć. Mam nadzieję, że w przyszłości nasza gra będzie wyglądała coraz lepiej - powiedział po piątkowym meczu z Asseco Resovią Rzeszów przyjmujący kędzierzynian - Michał Ruciak.

Jakie to uczucie wygrywać z mistrzem Polski?

Michał Ruciak: – Jest to bardzo fajne uczucie. Jak się gra i wygrywa, to zawsze czuje się satysfakcję. Co do poziomu gry, to mamy nad czym myśleć. Mam nadzieję, że w przyszłości nasza gra będzie wyglądała coraz lepiej.

Twoim zdaniem mecz stał na niskim poziomie?– Ciężko tak na gorąco coś powiedzieć. Z pewnością było dużo błędów w naszej grze. Przede wszystkim obu drużynom ciężko grało się w ataku, było dużo obron i wybloków, co się wiąże z tym, że skuteczność ataków nie była wysoka.

Wspominasz o grze blokiem, w meczu można było zaobserwować wiele bloków, nawet pojedynczych, które były niezwykle efektowne…

– Tak, masz rację. Było widać, iż trenerzy przygotowali dobrze taktykę na to spotkanie. Blok był tam, gdzie trzeba, a nawet jak coś omijał, to potrafiliśmy zarówno my, jak i Resovia obronić kilka trudnych piłek. Atakujący mieli nad czym myśleć, aby ich ataki były skuteczne.

Kibice wypełnili halę do ostatniego miejsca.

– Kibice nam pomagają. W takich meczach jak ten widać, że hala jest pełna. Chciałbym, żeby tylu kibiców było zawsze, nie tylko wtedy kiedy rozgrywane są spotkania na szczycie, ale i na wszystkich pozostałych spotkaniach.

Przed wami pierwsze stracie w Lidze Mistrzów…

– Tak, gramy już we wtorek z mistrzem Francji. W sobotę mamy dzień przerwy, w niedzielę już się spotykamy i będziemy się przygotowywać do kolejnego meczu. Na pewno w tym wtorkowym pojedynku będziemy walczyć i mam nadzieję, że uda się wygrać to spotkanie.


Mecz wygraliście 3:1. Łatwo było zdobyć kolejne trzy punkty?

Łukasz Wiśniewski: – Nie, absolutnie nie. Myślę, że bardzo fajnie, iż udało się nam wygrać spotkanie w trzeciej rundzie. Cieszy wygrana, bo naprawdę nie był to łatwy mecz.

W tym pojedynku waszym mocnym punktem były skuteczne bloki oraz wybloki.

– Tak, myślę, że to była konsekwencja dobrej zagrywki, odrzuciliśmy rywala od siatki, a to później tylko ułatwiło ustawienie szczelnego bloku i chwała chłopakom za to.

Hala była wypełniona do ostatniego miejsca. Czuliście pomoc kibiców?

– Jak najbardziej tak. Czuliśmy wsparcie ze strony kibiców. Chcieliśmy im gorąco podziękować, że przybyli na mecz mimo późnej godziny. Dochodzi godzina 23, a ludzie dopiero wychodzą z hali. Liczymy na to, że przez cały sezon będą nas tak wspierać.

We wtorek czeka was kolejny mecz z Tours VB. Nie macie wiele czasu na odpoczynek i przygotowanie do kolejnego spotkania.

– Zgadza się, nie ma zbyt wiele czasu. W sobotę mamy dzień wolny. W niedzielę czekają nas dwa treningi. W poniedziałek jeden trening po południu, a we wtorek kolejna batalia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved