Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kamil Gutkowski: Znamy swoje miejsce w szeregu

Kamil Gutkowski: Znamy swoje miejsce w szeregu

fot. archiwum

W sobotę i niedzielę siatkarze Czarnych Radom po raz pierwszy w sezonie zagrają w meczach przed własną publicznością. Przyjmujący Czarnych Kamil Gutkowski opowiada o pierwszych wyjazdowych spotkaniach oraz atmosferze panującej w drużynie.

Po udanej inauguracji i wygranej w Będzinie przegraliście w Ostrołęce. Rywal zagrał tak dobrze czy po prostu wam przytrafił się słabszy dzień? Potrafisz jakoś wytłumaczysz porażkę do zera?

Kamil Gutkowski: – Ciężko mi racjonalnie wytłumaczyć, jak po fajnym meczu w Będzinie, tydzień później można było zagrać tak fatalnie w Ostrołęce. Rywale zagrali swoje, ale bez jakichś fajerwerków. My natomiast w ogóle nie dostosowaliśmy się poziomem gry do przeciwnika. Nic innego nie wypada nam zrobić, jak wymazać tę porażkę z pamięci i udowodnić sobie oraz kibicom, że to był wypadek przy pracy.

Przed wami kolejny, a zarazem bardzo ważny weekend. Po latach przerwy Czarni znów zagrają u siebie o pierwszoligowe punkty.– Szczerze mówiąc, nie możemy już się doczekać tej inauguracji we własnej hali. Mam nadzieję, że kibice dopiszą. Chcemy, aby wsparli nas swoim niesamowitym dopingiem, który nie raz już pomagał w odnoszeniu zwycięstw. My jako zawodnicy, a także trenerzy podziękujemy im za to swoją dobrą grą. Jeśli zaś chodzi o samego przeciwnika, Energetyk na pewno będzie bardzo niewygodnym rywalem. Chłopaki z Jaworzna nie mają nic do stracenia. My jednak gramy w domu i to rywal powinien się nas obawiać, a nie odwrotnie.

Jak zespół zareagował na wieść, że przyjdzie mu zmagać się na nowej nawierzchni hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji? Wyrobiłeś sobie na temat parkietu już jakąś ocenę?

– Znamy swoje miejsce w szeregu. Obok Czarnych, jest jeszcze Rosa rywalizująca w ekstraklasie i to ona rozdaje karty na hali, w której razem występujemy. Poprzednia nawierzchnia była o niebo lepsza dla siatkówki, więc nawet nie ma sensu bawić się w porównania. Takie jest czasem życie i trzeba umieć się dostosować.

*rozmawiał Kamil Wrona (sport.pl)
**więcej na sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved