Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Udana inauguracja Czarnych we własnej hali

I liga M: Udana inauguracja Czarnych we własnej hali

Nadal bez wygranej w rozgrywkach I ligi mężczyzn pozostają siatkarze Energetyka Jaworzno. W trzeciej kolejce podopieczni Sławomira Gerymskiego musieli uznać wyższość siatkarzy Czarnych Radom, którzy wygrali całe spotkanie w trzech setach.

Mecz rozpoczął się z kilkuminutowym opóźnieniem, a kibice zgromadzeni w hali MOSiR-u byli świadkami scen niczym z horroru. Po rozcięciu nogi jednego ze stewardów obsługujących spotkanie niemal dziesięć minut trwała „kosmetyka” parkietu. Po chwili sędziowie zezwolili na rozpoczęcie pojedynku, a premierową zagrywkę w debiucie Czarnych w pierwszej lidze we własnej hali wykonał Bartłomiej Neroj. Pierwszy punkt radomianie zdobyli po błędzie rywali.

Czarni przystąpili do pojedynku niemal w niezmienionym ustawieniu. Jedynie na przyjęciu, w porównaniu z ostatnimi spotkaniami, Marcina Kocika zastąpił Jakub Radomski. Radomianie od początku narzucili rywalom swój styl gry i wypracowali sobie nieznaczną, dwu-, trzypunktową przewagę. W trakcie trwania seta prowadzenie Czarnych stopniowo się powiększało. Gospodarze grali mądrze, nie popełniali wielu błędów i nie pozwolili przeciwnikom z Jaworzna zbytnio rozwinąć skrzydeł. Kiedy w polu zagrywki pojawił się Kamil Gutkowski, stało się jasne, że goście nie nawiążą w pierwszym secie równorzędnej walki z Czarnymi. Partia zakończyła się wynikiem 25:19 dla radomian.

Czarni przystąpili do drugiej partii z Kacprem Gonciarzem na rozegraniu i Jakubem Wachnikiem na przyjęciu. Miała ona podobny przebieg do pierwszego seta. Od początku zarysowała się lekka przewaga „wojskowych”, siatkarze trenera Wojciecha Stępnia kontrolowali wydarzenia na boisku. Dobrze funkcjonowała głównie zagrywka, w której brylował Kamil Gutkowski. Energetyk nie pozwolił jednak tym razem odskoczyć radomianom, a przy stanie 15:15 wyszedł nawet na jednopunktowe prowadzenie. Końcówka była niezwykle emocjonująca, toczyła się walka punkt za punkt. Ku uciesze radomskich kibiców lepiej wytrzymali ją jednak gospodarze, którzy wygrali 27:25.

Trzeci set lepiej rozpoczęli goście, którzy głównie za sprawą dobrej zagrywki i skutecznych ataków Szymona Romacia, nota bene byłego zawodnika juniorskich zespołów Czarnych, wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Czarni szybko odzyskali jednak koncentrację i doprowadzili do remisu. Dalej gra toczyła się punkt za punkt, z niewielkim wskazaniem na drużynę Energetyka. Im bliżej końca seta, tym gra Czarnych wyglądała jednak coraz lepiej. Osiągnęli oni kilkupunktową przewagę i nie roztrwonili jej do samego końca. Trzeci set zakończył się wynikiem 25:21 i tym samym Czarni mogli cieszyć się wspólnie z kibicami z drugiego ligowego zwycięstwa.

Jutro o 11 radomianie zagrają z Energetykiem mecz w ramach Pucharu Polski.

Czarni Radom – Energetyk Jaworzno 3:0
(25:19, 27:25, 25:21)

Czarni: Kałasz, Grzechnik, Gutkowski, Radomski, Neroj, Ferek, Filipowicz (libero) oraz Prygiel, Gonciarz i Wachnik
Energetyk: Warchoł, Orczyk, Romać, Fitrzyk, Popik, Macek, Sobczak (libero)