Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wiceliderki poległy w Stężycy

I liga K: Wiceliderki poległy w Stężycy

Zespół Wieżycy po dwóch zwycięstwach 3:0 w Warszawie mógł dziś cieszyć się na własnym terenie. Ekipa ze Stężycy wygrała pojedynek z drużyną, która do tej pory nie przegrała meczu w I lidze i zajmowała drugie miejsce w tabeli rozgrywek.

Pierwszy set rozpoczął się spokojnie i żadna z drużyn nie mogła objąć wyraźnego prowadzenia. Dopiero po przekroczeniu dziesiątego punktu zaznaczyła się przewaga drużyny gospodarzy, która prowadziła 13:10. Trzypunktowa różnica utrzymała się do drugiego czasu technicznego. Po przerwie drużyna gości zdobyła punkt, by za chwilę stracić siedem z rzędu. Wynik na tablicy wskazywał wysokie prowadzenie Wieżycy (23:14), które zapewniło miejscowej ekipie spokojną końcówkę.

W drugim secie na początku przyjezdne wysunęły się na prowadzenie 5:0. Siatkarki Wieżycy zaczęły odrabiać straty, by doprowadzić do wyniku 8:5 dla gości. Trener Mariusz Soja poprosił o przerwę, co zaowocowało w późniejszym czasie prowadzeniem Budowlanych 12:5. Gospodynie nie poddawały się jednak i powoli zaczęły odrabiać straty. Po wielu wspaniałych wymianach przegrywały już tylko 13:16. Torunianki jednak nie zamierzały oddać zwycięstwa i ponownie odskoczyły na sześć punktów, prowadząc 23:17. Stężyczanki, niesione wspaniałym dopingiem licznie zgromadzonej publiczności, nie poddawały się i walczyły. Najpierw doprowadziły do wyniku 20:24, by po fenomenalnej końcówce wygrać seta 26:24. Atmosfera w hali sportowej była niesamowita i wszyscy czekali na kolejną odsłonę spotkania.

Po wygranym z wielką dramaturgią secie drugim, trzecia partia rozpoczęła się od spokojnego prowadzenia miejscowych. Wynik 4:1 i 10:6 stwarzał szansę na wygranie przez drużynę ze Stężycy spotkania za trzy punkty. Pomimo ambitnej gry gości to drużyna gospodarzy cały czas prowadziła kilkoma oczkami. Przy wyniku 19:15 i 24:16 wydawało się, że już jest po meczu. Jednak team Budowlanych nie zamierzał oddać łatwo ostatniego seta i zdobył kolejno pięć punktów. Wynik 24:21 nie wyglądał już tak dobrze, ale następna akcja okazała się ostatnią tego wieczoru i siatkarki ze Stężycy wygrały pojedynek 3:0.

Wieżyca 2011 Stężyca – Budowlani Toruń 3:0
(25:15, 26:24, 25:21)