Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Goślinianki walczyły, ale 3:0 dla Chemika Police

I liga K: Goślinianki walczyły, ale 3:0 dla Chemika Police

Kolejne ligowe zwycięstwo zanotowały na swoim koncie siatkarki Chemika Police. Podopieczne Mariusza Wiktorowicza na własnym boisku w trzech setach pokonały zespół z Murowanej Gośliny. Wynik jest jednak mylący, bowiem walki na boisku nie brakowało.

Po dwóch nieudanych akcjach Kingi Hatali gospodynie rozpoczęły mecz od prowadzenia 3:0. Ataki najskuteczniejszej w szeregach klubu z Murowanej Gośliny Małgorzaty Sikory pozwoliły nieco zmniejszyć straty, ale po chwili błędy goślinianek sprawiły, że zrobiło się 7:3. Dobre zagrywki doświadczonej Joanny Mirek pozwoliły powiększyć prowadzenie Chemika do stanu 11:5, ale z drugiej strony tym samym odpowiedziała równie rutynowana Beata Strządała. Kilka akcji później zrobiło się już tylko 11:10, po ataku Danielle Hepburn. Dobre akcje Justyny Raczyńskiej i Izabeli Kowalińskiej oraz błędy rywala pozwoliły policzankom ponownie odskoczyć (15:11, 18:12). Miejscowe kontrolowały boiskowe wydarzenia i chociaż podopieczne trenera Klimczyka momentami zbliżały się na cztery punkty (14:18, 18:22), ostatnie akcje należały już do siatkarek z Polic, a konkretnie Aleksandry Pasznik i dobrze grającej Justyny Raczyńskiej.

Drugi set był najbardziej zacięty. Po bloku na Sikorze i udanej akcji Raczyńskiej miejscowe prowadziły 4:2. Dwa błędy z rzędu Joanny Mirek sprawiły, że to przyjezdne miały punkt w zapasie. Trener Mariusz Wiktorowicz po wzięciu czasu zdecydował się także dokonać zmiany, wpuszczając na boisko Veronikę Hudimę, która od razu zaprezentowała się w udanym ataku. Następnie powstrzymana została Sikora i to Chemik wyszedł z powrotem na prowadzenie (7:6) i sukcesywnie zaczął budować przewagę. Kilka minut później powiększył on swoje prowadzenie do trzech oczek, kiedy to udanie uderzyła Izabela Kowalińska (13:10). Rywalki jednak, blokując atak Hudimy, natychmiast zbliżyły się tylko na jeden punkt, ale swoją koleżankę skutecznie pomściła Katarzyna Mróz, zatrzymując Beatę Strządałę i jej drużyna ponownie miała trzy punkty w zapasie (15:12). Akcje kapitan zespołu z Murowanej Gośliny pozwoliły jednak wkrótce na wyrównanie stanu seta na 17:17, ale po chwili przydarzył im się przestój i Chemik prowadził już 21:17. Nierówno w tej części meczu grały też policzanki, które dzięki problemom z odbiorem zagrywki Beaty Strządały szybko straciły całą przewagę. Ostatecznie doszło do gry na przewagi, z której zwycięsko wyszły gospodynie.

Trzeci set także zaczął się od równej gry. Przy stanie 5:4 dla Chemika w hali pojawiły się problemy z oświetleniem, ale po kilkuminutowej przerwie zdecydowano się kontynuować zawody. Policzankom po chwili udało się odskoczyć na trzy punkty, po asie serwisowym Veroniki Hudimy (8:5). Dobrze w polu zagrywki radziła sobie także Katarzyna Mróz, po asie której zrobiło się już 10:6. Kilka minut później było już 13:8, kiedy to najpierw udanie atakowała Kowalińska, a potem to samo uczyniła ze środka Magdalena Soter. Warto tutaj przy okazji wspomnieć, iż Lucie Muhlsteinova w tym spotkaniu, zwłaszcza w drugim i trzecim secie, nierzadko zatrudniała w ataku właśnie swoje środkowe, które wspierały Justynę Raczyńską i Izabelę Kowalińską. Policzankom wciąż jednak zdarzają się przestoje i wkrótce tablica pokazywała już remis 15:15, po ataku Hepburn. W dalszej części seta gospodynie wypracowały sobie jednak dwupunktową przewagę, którą utrzymywały do stanu 21:19, a potem wrzuciły wyższy bieg i do końca meczu pozwoliły rywalkom zdobyć tylko punkt. Piłkę meczową dał atak Hudimy, a po chwili rozgrywająca Chemika kiwką zakończyła spotkanie.

Chemik Police – KS Murowana Goślina 3:0
(25:18, 28:26, 25:20)

Chemik: Muhlsteinova, Kowalińska, Soter, Mróz, Raczyńska, Mirek, Krzos (libero) oraz Pasznik, Zielińska i Hudima
Murowana Goślina: Trojan, Gajewska, Hepburn, Strządała, Sikora, Hatala, Wałęsiak (libero) oraz Lech i Wyrwa