Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Felipe Fonteles: Tak ogromny doping dodaje skrzydeł

Felipe Fonteles: Tak ogromny doping dodaje skrzydeł

fot. archiwum

W piątkowy wieczór w hicie kolejki ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w czterech setach pokonała mistrzów Polski - Resovię Rzeszów. - Uważam, że połączenie dobrej gry we wszystkich elementach było kluczem do dzisiejszego sukcesu - powiedział Felipe Fonteles.

Co było dzisiaj najsilniejszym punktem w grze ZAKSY i co stanowiło klucz do zwycięstwa z tak wielkim rywalem jakim jest Asseco Resovia Rzeszów?

Felipe Fonteles: – To jest trudne pytanie, na które ciężko jednoznacznie odpowiedzieć. Myślę, że to był naprawdę dobry mecz w naszym wykonaniu, dlatego właśnie nie możemy wskazać tylko jednego elementu, który pozwolił nam odnieść takie zwycięstwo. Popełniliśmy kilka błędów, jednak nasz rywal popełnił ich jeszcze więcej, co też wzbogaciło nas o cenne punkty. Rozegraliśmy dobre spotkanie, co było widoczne zarówno w serwisie, jak i w bloku. Dlatego uważam, że połączenie dobrej gry w tych wszystkich elementach było kluczem do dzisiejszego sukcesu.

Czy fakt, że rozgrywaliście spotkanie z mistrzem ubiegłego sezonu, a w dodatku z kompletem na widowni, wywierał jakąś presję?– Z pewnością żadnej presji nie było. Niezależnie od tego z kim gramy, musimy dać z siebie wszystko. A to naprawdę piękne uczucie, gdy widzisz komplet na widowni i wszyscy ci kibicują. W Kędzierzynie-Koźlu podoba mi się to, że wszyscy zawsze są z nami tutaj, w hali. Mam nadzieję, że taka sytuacja będzie miała miejsce również na kolejnych meczach, ponieważ tak ogromny doping dodaje skrzydeł.

W przyszłym tygodniu zaczynacie Ligę Mistrzów. Pierwsze spotkanie, zaplanowane już na wtorek, rozegracie z francuską drużyną – Tours VB. Czy uważasz, że powinniście coś zmienić w swojej taktyce, aby wygrać i ten mecz?

– Wciąż oglądamy różne video z grą tego zespołu, jednak dalej nie mogę zbyt wiele powiedzieć na temat ich taktyki i nie wiem, czego możemy się spodziewać. Jednak mimo wszystko myślę, że jesteśmy już w pełni gotowi na rozegranie tego spotkania, ponieważ naprawdę dużo trenowaliśmy i z meczu na mecz doskonalimy każdy z elementów.

Dopiero co przeprowadziłeś się do Kędzierzyna i rozpocząłeś swoją przygodę w polskiej lidze. Jakie było twoje pierwsze wrażenie po przyjeździe? Co myślisz o atmosferze panującej tutaj w hali?

– Naprawdę bardzo mi się tutaj podoba. Wszyscy w tym mieście kochają siatkówkę. Kiedy jestem gdzieś na spacerze czy zakupach i ktoś podchodzi, aby do mnie zagadać, to jestem bardzo szczęśliwy. Siatkówka jest czymś, co kocham i mam nadzieję, że nasza gra dostarcza kibicom dobrej rozrywki. Kiedy widzę takie zainteresowanie każdym spotkaniem, to gra sprawia mi ogromną przyjemność. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim kibicom, którzy wspierają nas nie tylko na miejscu, ale również na wyjazdach, tak jak na przykład w zeszłym tygodniu, w Gdańsku. Ich obecność naprawdę nam pomaga.

*rozmawiała Ewa Burak (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved