Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Władimir Alekno: Skra zasłużyła na zwycięstwo

Władimir Alekno: Skra zasłużyła na zwycięstwo

fot. archiwum

Bełchatowianom nie udało się powtórzyć sukcesów z 2009 i 2010 r., gdy z KMŚ przywieźli srebrne medale. W tym roku z Kataru przywiozą jednak brązowe krążki. - W tym roku poziom turnieju był wyższy - powiedział szkoleniowiec PGE Skry, Jacek Nawrocki.

Już przed wyjazdem do Doha bełchatowianie podkreślali, że w tym roku nie ma słabych drużyn w Klubowych Mistrzostwach Świata i że o sukces będzie trudno. Po trzech z rzędu rozegranych pojedynkach, które kończyły się w tie-breakach, wicemistrzowie kraju powrócą do Bełchatowa z brązowymi medalami. – Jesteśmy zadowoleni z wygranej i mam nadzieję, że spotkamy się jeszcze z Zenitem w swoim czasie w Lidze Mistrzów – przyznał Mariusz Wlazły, kapitan Skry Bełchatów.

Podopieczni Jacka Nawrockiego z Zenitem Kazań rozpoczęli serię spotkań w finale ubiegłorocznej Ligi Mistrzów. Wtedy górą w secie decydującym byli Rosjanie. Dwukrotna walka w katarskich zawodach przyniosła kolejne rozstrzygnięcia w tie-breakach. W tych przypadkach lepsi okazywali się bełchatowianie. – Polski zespół swoją dobrą zasłużył na to dzisiejsze zwycięstwo – powiedział po meczu o najniższy stopień podium szkoleniowiec Zenitu Kazań, Władymir Alekno.Teraz już patrzymy w przyszłość na rozgrywki europejskie i z pewnością będziemy analizować gry z tego katarskiego turnieju, by lepiej prezentować się w przyszłości. Porażki oznaczają, że coś jest nie tak. Musimy wszystko przeanalizować i poprawić naszą grę, by osiągać sukcesy w przyszłości – dodał.

Bardzo zadowolony z efektu końcowego był trener PGE Skry, Jacek Nawrocki, w którego słowach dało się jednak odczytać pewien niedosyt. – Obie drużyny chciały zagrać w meczu finałowym, więc najważniejsze w dzisiejszym meczu było to, kto zdoła dojść do siebie pierwszy, kto pokaże więcej charakteru – przyznał Nawrocki. – Dla nas jest to więc coś wielkiego, wygrać w meczu z rosyjskim zespołem. Wierzę w to, że w tym roku poziom był wyższy, więc wynik końcowy na turnieju jest dla naszego zespołu bardzo dobry – dodał na koniec.źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved