Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Prawdziwy test dąbrowianek

ORLEN Liga: Prawdziwy test dąbrowianek

fot. archiwum

Mecz Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza z Atomem Trefl Sopot z pewnością można uznać za wydarzenie 2. kolejki ORLEN Ligi. Dąbrowianki, które w tym sezonie pretendują do medalu mistrzostw Polski, czeka prawdziwy test. Sprawdzającym będzie mistrz kraju.

W Dąbrowie Górniczej nikt już nie ukrywa, że celem zespołu jest medal mistrzostw Polski, najlepiej złoty. Zespół trenera Waldemara Kawki budowany przez ostatnie kilka lat gra z sezonu na sezon lepiej i w końcu przyszedł czas na coś więcej niż tylko „walka w czołówce ligi”. Dąbrowianki miały udany początek sezonu, w dwóch pierwszych meczach odniosły zwycięstwa i z kompletem punktów zajmują trzecie miejsce w tabeli. Trzeba jednak zauważyć, że dotychczasowi rywale MKS nie należeli do grona potentatów – Budowlani Łódź i AZS Białystok to drużyny, które w tym sezonie powinny się raczej martwić o utrzymanie, niż myśleć o walce o pierwszą czwórkę. Prawdziwym testem dla podopiecznych trenera Kawki będzie więc sobotni mecz z mistrzem Polski.

Zespół z Zagłębia nie lubi być określany przed meczem mianem faworyta i tym razem właśnie tak będzie. Ciężko w sobotnim meczu wskazać zespół, który jest w tym momencie lepszy, szczególnie że sopocianki przyjadą do Dąbrowy Górniczej znacznie wzmocnione. Zagrać będzie już mogła Rachel Rourke, która wobec zapisu w kontrakcie mecz z Muszynianką oglądała z trybun, a także Kubanka Noris Cabrera, której certyfikat został w końcu potwierdzony w CEV. Czy w takim składzie podopieczne trenera Jerzego Matlaka zagrają lepiej niż w dwóch pierwszych meczach tego sezonu? Na inaugurację Trefl pokonał wprawdzie beniaminka ekstraklasy z Legionowa, ale swoją grą nie zachwycił. W miniony weekend sopocianki uległy we własnej hali Muszyniance, która nie była już tak pobłażliwa dla błędów własnych mistrzyń Polski. – Trzeba poprawić przyjęcie, komunikację między zawodniczkami oraz zagrywkę. Kontuzja Sylwii Wojcieskiej ma duży wpływ na prezentowany obecnie poziom gry. Wszyscy wierzymy w potencjał drzemiący w tym zespole i czekamy na same zwycięstwa – przyznaje Adam Malik, pełniący funkcję statystyka w zespole z Sopotu. – We wtorek mieliśmy odprawę techniczną. Pokazałem dziewczynom każdą akcję z tego meczu, przeanalizowaliśmy błędy. Nie możemy tak grać. Wszystko zmieni się, gdy do optymalnej formy dojdzie Erika Coimbra i do gry zatwierdzona zostanie Noris Cabrera. Do tego momentu mam związane ręce – mówił trener Jerzy Matlak. W sobotę zobaczymy, czy rzeczywiście Kubanka odmieni grę Trefla.

Dąbrowianki mają dodatkową motywację, by tym razem okazać się lepszymi od swoich rywalek. W zeszłym sezonie przegrały dwukrotnie z Treflem w rundzie zasadniczej, a potem los skojarzył oba zespoły w półfinale play-off. Po zaciętej, pięciomeczowej rywalizacji i przegranym tie-breaku w ostatnim meczu to właśnie zespół z Sopotu zabrał Tauronowi MKS szansę na walkę o mistrzostwo kraju. Trefl to wykorzystał i w rywalizacji finałowej pokonał Muszyniankę, MKS wygrał z kolei rywalizację o 3. miejsce i zdobył brązowy medal. Teraz rywalizacja obu tych zespołów na pewno będzie ciekawa.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved