Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Legionovia jedzie do Muszyny po pierwsze zwycięstwo

ORLEN Liga: Legionovia jedzie do Muszyny po pierwsze zwycięstwo

fot. archiwum

W trzeciej kolejce ORLEN Ligi beniaminek rozgrywek Siódemka Legionovia uda się do hali wicemistrzyń Polski, gdzie będzie walczyć o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Z kolei miejscowe siatkarki walczyć będą o objęcie pozycji lidera w ligowej tabeli.

Legionowianki w dwóch pierwszych spotkaniach, które rozegrały w ORLEN Lidze, nie spisywały się źle. Jednak za każdym razem po drugiej stronie siatki stawały silne rywalki. W pierwszym meczu ekipa z województwa mazowieckiego postawiła trudne warunki mistrzyniom Polski, jednak wystarczyło to jedynie na urwanie im seta. W drugim starciu z PTPS-em Piła, który spisuje się od początku sezonu wyśmienicie, również legionowianki zdołały wygrać seta.

Spotkanie w Muszynie będzie pierwszym wyjazdowym, jakie rozegra Siódemka Legionovia w ORLEN Lidze. Tym bardziej motywacja w zespole wzrasta. Co ważne, w ekipie z Legionowa wszyscy wiedzą, co jest potrzebne, by zespół grał lepiej. – Jeżeli ustabilizujemy grę, wyeliminujemy przestoje, które nam się przytrafiają, wypracujemy sportową pewność siebie, będzie nam na pewno łatwiej zagrać przeciwko muszyniankom – uważa Piotr Olenderek, scout legionowianek.

Pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej spowodował w Legionowie spore zmiany. Dodatkowo przed samym sezonem ze składu wyleciała Anna Witczak, co spowodowało dziurę na przyjęciu, której jak na razie nie załatano. – Na pewno brakuje nam jeszcze trochę doświadczenia i ogrania w tej lidze, my dopiero je zdobywamy. Powtórzę się, ale w końcówkach setów zabrakło nam trochę szczęścia – przyznaje w rozmowie ze Strefą Siatkówki Anna Sołodkowicz.W ostatniej kolejce muszynianki pokonały w Sopocie mistrzynie Polski, wyraźnie dominując zwłaszcza w dwóch ostatnich partiach. Mimo to nie są w pełni zadowolone ze swojej gry. – Popełniliśmy dużo błędów własnych, szczególnie w połowie pierwszego, drugiego i czwartego seta. Musimy jeszcze nad tym popracować, żeby móc wygrywać pewnie – przyznała od razu po spotkaniu Aleksandra Jagieło, kapitan Muszynianki Muszyna.

Dla obu drużyn będzie to ważne spotkanie. Faworytem wydają się być gospodynie meczu. Jednak pewne jest, że drużyna z Legionowa będzie walczyła w tym meczu zaciekle. – Jednego jestem pewna… Tanio skóry nie sprzedamy – zapowiada Anna Sołodkowicz. Z kolei drużyna Bogdana Serwińskiego walczyć będzie o ważne trzy punkty, które mogą pomóc jej wysunąć się na pozycję liderek w tabeli ORLEN Ligi. Jak rozstrzygnie się ta rywalizacja – przekonamy się już jutro. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 17.00.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved