Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mateusz Przybyła: Stać nas na zwycięstwo w każdym meczu

Mateusz Przybyła: Stać nas na zwycięstwo w każdym meczu

fot. archiwum

- Myślę, że po dwóch kolejkach nie możemy do końca oceniać naszej gry. Na pewno w obu spotkaniach popełniliśmy za dużo własnych błędów, ale pracujemy nad tym - mówi o początkach sezonu dla MKS-u Będzin środkowy zespołu, Mateusz Przybyła.

Dlaczego zdecydowałeś się na transfer do MKS-u?

Mateusz Przybyła: – MKS jest bardzo silnym i stabilnym zespołem, a w zeszłym sezonie bardzo dobrze zaprezentował się w Pucharze Polski oraz w I lidze. Bardzo cenię sobie również pracę trenera Legienia. Nie ukrywam, że z Będzina mam bliżej do domu, a co za tym idzie – mogę spędzić o wiele więcej czasu z moją rodziną, która jest dla mnie najważniejsza.

Czy zaaklimatyzowałeś się już w Będzinie?– Pochodzę z województwa śląskiego, dlatego też Będzin i tutejszy klimat nie był mi obcy. Pomimo tego z paroma sprawami musiałem się zapoznać, ale przebiegło to bardzo szybko i przyjemnie.

Jak ocenisz grę MKS-u w dotychczasowych meczach ligowych?

– Jesteśmy dopiero po dwóch kolejkach, więc myślę, że nie możemy do końca oceniać naszej gry. Na pewno w obu spotkaniach popełniliśmy za dużo własnych błędów. Z Kęczaninem zagraliśmy o wiele lepiej na zagrywce. Nadal ciężko pracujemy na treningach, by zmniejszyć liczbę popełnianych błędów i jestem przekonany, że efekt tego będzie widoczny w następnych meczach.

Jesteście już odpowiednio zgrani?

– Sądzę, że na boisku bardzo dobrze się rozumiemy.

Istotna dla wyników osiąganych przez każdy zespół jest atmosfera w szatni.

– Mimo tego, że nasz zespół jest mieszanką starszych i młodszych zawodników, to wszyscy bardzo dobrze się dogadujemy i ufamy sobie nawzajem. Zazwyczaj w szatni jest bardzo wesoło, co na pewno nas jednoczy i buduje drużynę.

Na co w tym sezonie stać wasz zespół?

– Stać nas na zwycięstwo w każdym meczu i o nie będziemy zawsze walczyć.

Jakie nastawienie panuje w szeregach drużyny przed meczem ze Stalą Nysą?

– Bojowe. Każdy wie, co do niego należy i jaką rolę pełni na boisku, przez co skupia się podczas treningu na tym w 150%.

Co zrobić, aby wygrać na tak trudnym terenie?

– Hala w Nysie jest specyficzna, ale każdy w naszej drużynie ją zna i mniej więcej wie, jak ma się tam odnaleźć. Musimy wyjść na parkiet bardzo skoncentrowani, ponieważ w sobotnim meczu nie będzie zbyt dużo miejsca na błędy.

 

źródło: mks-mos.bedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, Wywiady

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved