Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Możdżonek: Ta ekipa jest bardziej zżyta niż Skra

Marcin Możdżonek: Ta ekipa jest bardziej zżyta niż Skra

fot. archiwum

Już za niespełna półtorej godziny odbędzie się pierwszy mecz trzeciej kilejki PlusLigi, w którym mierzyć się będą ekipy z Kędzierzyna-Koźla i Rzeszowa. - Spodziewam się dobrego widowiska, mam nadzieję, że wygramy - mówi przed spotkaniem Marcin Możdżonek.

Już dziś wieczorem odbędzie się mecz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Resovią Rzeszów. Zmierzą się więc dwie ekipy pretendujące do tytułu mistrza Polski w tym sezonie. Będzie to dodatkowo o tyle ciekawe widowisko, że Resovia w tym roku, po siedmiu latach zdetronizowała Skrę w walce o złoty medal mistrzostw Polski, zaś w Kędzierzynie-Koźlu słychać głosy, iż cel jest jeden – najwyższy stopień podium. Potwierdził to także Marcin Możdżonek, który przed sezonem dołączył do ekipy z opolskiego. – Wszyscy gramy i trenujemy dla złota, nawet nie próbujemy tego ukrywać – mówił kapitan reprezentacji Polski, dodając, iż mecz z Resovią będzie pierwszym poważnym sprawdzianem jego zespołu. – Teraz czeka nas konfrontacja z jednym z naszych bezpośrednich rywali. Uważam, że o pierwsze miejsce będą się jeszcze bić Jastrzębski Węgiel i Skra.

Mimo iż Możdżonek przyznał, że mecz z Rzeszowem nie będzie należał do łatwych, nie podjął się oceny rywala. – Zobaczymy, czy te zmiany im wypalą. My mamy równie mocny skład i równie wielkie ambicje. Spodziewam się dobrego widowiska, mam nadzieję, że wygramy.

Do Kędzierzyna-Koźla Marcin Możdżonek trafił niedawno, lecz problemów z aklimatyzacją nie miał, wręcz przeciwnie – czuje się tu jak w domu, przede wszystkim dlatego, że drużyna jest bardzo zżyta, a na większość decyzji wpływ mają wszyscy, zatem nieco inaczej, niż działo się to w jego poprzednim zespole – Skrze. To jednak nie jedyny powód. – Spotkałem wielu starych kolegów – mówił. – Do tego stary-nowy trener Castellani – tłumaczył, dodając, iż były trener reprezentacji Polski nieco się zmienił po dwóch latach spędzonych w Turcji. – Często bywa stanowczy, a to w jego przypadku niespodzianka.źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved