Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > KMŚ: Berenika Okuniewska i jej Fenerbahce z brązem

KMŚ: Berenika Okuniewska i jej Fenerbahce z brązem

fot. archiwum

Siatkarki Fenerbahce Stambuł poprawiły sobie nastroje po sromotnej półfinałowej porażce z Rabitą Baku. W meczu o medal brązowy nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem Lancheras de Catano. Dziś jeszcze w finale zagra Sollys Nestle z Rabitą Baku.

Polka bardzo mocno przyczyniła się do pięciopunktowej przewagi Fenerbahce na pierwszej przerwie technicznej. Turecki zespół radził sobie wyśmienicie i od razu przejął inicjatywę na boisku, stopniowo tylko podwyższając swoją przewagę (16:8). Gra Fenerbahce opierała się przede wszystkim na skutecznych Okuniewskiej i Pequeno. Po drugiej stronie siatki dwoiła się i troiła Jones, jednak nie była w stanie sama przeciwstawić się ekipie z Turcji, która podwyższyła nadwyżkę do 10 oczek (20:10). Przewaga Okuniewskiej i spółki nie podlegała w tej partii dyskusji i ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:16.

Nie inaczej rozkładały się siły na boisku w kolejnej odsłonie. Siatkarki ze Stambułu od razu odskoczyły na trzy oczka, a kolejne punkty dołożyły Okuniewska i Pequeno skutecznymi akcjami w bloku (8:2). Kolejna akcja na siatce Pequeno podwyższyła nadwyżkę Turczynek do stanu 10:3, a asy serwisowe tej samej zawodniczki zupełnie pozwoliły Fenerbahce odjechać z wynikiem, 14:5. Już do końca tej odsłony różnica 8-9 punktów dzieliła obie ekipy.

Set trzeci to kontynuacja wyśmienitej gry tureckiego zespołu, który każdą swoją akcją pokazywał wyższość nad ekipą z Portoryko… ale dopiero od połowy partii. Pierwsze akcje bowiem należały do zespołu portorykańskiego, który wykorzystał moment rozprężenia w szeregach rywalek, ale również wzmocnił swoje uderzenia. Wynikiem tego było prowadzenie Lancheras de Catano na pierwszym czasie technicznym 8:4. Po nim tureckie siatkarki wzięły się z odrabianie strat i po asie serwisowym Erdem na tablicy wyników widniał remis 11:11. Chwila wyrównanych wymian po obu stronach siatki zakończyła się jeszcze przed drugim gwizdkiem sędziego oznajmującym przerwę techniczną, na której Fenerbahce prowadziło już 16:13. Dalsze losy partii układały się już pod dyktando drużyny Okuniewskiej, która uderzeniem Steinbrecher zakończyła cały mecz i dzięki temu sięgnęła po brązowe krążki Klubowych Mistrzostw Świata 2012.Lancheras de Catano – Fenerbahce Stambuł 0:3
(16:25, 17:25, 17:25)

Składy zespołów:
Lancheras: Rosa (16), Encarnacion (5), Del Valle (2), Valentin, Jones (4), Torregrosa (4), Seilhamer (libero) oraz Jusino, Lopez (2), Garcia i Medina
Fenerbahce: Steinbrecher (4), Pequeno (11), Oner, Tokatlioglu (12), Okuniewska (13), Erdem (13), Dalbeler (libero) oraz Yeldan (libero) Ozdemir (1) i Calik (1)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved