Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jan Such o meczu ZAKSA – Resovia: Może dojść do tie-breaka

Jan Such o meczu ZAKSA – Resovia: Może dojść do tie-breaka

fot. archiwum

Jan Such w ubiegłym sezonie trafnie wytypował mistrza Polski, Resovię Rzeszów. Już dziś rzeszowianie zagrają  kolejny hit kolejki, z innym pretendentem do złotego medalu mistrzostw Polski, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. - Żadnej z drużyn nie będzie łatwo - uważa Jan Such.

Gdy rozmawialiśmy pół roku temu, przed półfinałami PlusLigi, trafnie stawiał pan na Resovię. Jak jest dzisiaj?

Jan Such: – Byłem ostatnio gościem w studiu radiowym razem ze Zbyszkiem Bartmanem i przestrzegałem go, że żadnej z drużyn nie będzie łatwo. Może dojść do tie-breaka. A w nim już może się wszystko wydarzyć.

Gdyby jednak miał się pan pokusić o porównanie sił obu zespołów, to kto miałby więcej atutów?Największym plusem Resovii jest praktycznie ten sam skład co w zeszłym roku. Jednak rozpiszę to na czynniki pierwsze. Biorąc pod uwagę chociażby rozgrywających, to już jest przewaga ZAKSY, Paweł Zagumny jest w dobrej dyspozycji. W gronie środkowych Jurij Gladyr doszedł do siebie i pierwsze mecze pokazują, że jest na drodze do powrotu do formy. Także to plus w składzie kędzierzynian w stosunku do poprzedniego roku.

W poprzednim sezonie najlepszym argumentem Resovii był Georg Grozer. Kto lub co jest teraz jej największą siłą?

Uprzedzę dalszą część pytania. Zostawiłbym Bartmana w spokoju, nie prowokowałbym go. Zresztą Daniel Pliński ze Skry spróbował i przekonał się, że nie warto. Jest to zawodnik ambitny i w piątkowym starciu dużo będzie zależało od tego, czy zaskoczą obaj atakujący: on i Antonin Rouzier w ZAKSIE, z tym że kędzierzynianie mają jeszcze Dominika Witczaka, a Resovia Jochena Schoepsa.

A jak te siły się rozkładają u przyjmujących?

Sama siła ognia w tym elemencie jest po stronie gości, ale w przyjęciu to już na plus dla ZAKSY. Zagrywka też dla tego drugiego zespołu. Podsumowując: obie drużyny są porównywalne, ale większe szanse daję kędzierzynianom. Na pewno szykuje nam się zacięty mecz na bardzo dobrym poziomie. Zresztą Resovia wygrała za Skrą, a ta z kolei pokonała ostatnio Zenit Kazań [w Klubowych Mistrzostwach Świata – przyp. red.], czyli to pokazuje, jak silną mamy ligę – na poziomie czołówki europejskiej, a nawet światowej.

Rozmawiał: Łukasz Baliński, więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2012-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved